Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede tüm vatandaşları kapsayan kültür ve sanat programları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kültür ve sanatta farkımızı gösterdik” dedi.

Alanında seçkin isimleri vatandaşlara buluşturduklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, 5 yılda 824 bin 459 vatandaşı kültür ve sanat programlarında ağırladıklarını söyledi. İlçede düzenledikleri sinema, tiyatro, konferans, seminer ve konuk özel programlarına vatandaşların yoğun ilgiyle katıldıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, programlara farklı şehirlerden ve çevre ilçelerden de vatandaşların katılım sağladığını kaydetti.

İlçede düzenledikleri kültür ve sanat programlarına olan ilginin katlanarak arttığına işaret eden Sandıkçı, “Kültür ve sanat alanında gerçekleştirdiğimiz salon ve açık hava programlarımızda binlerce vatandaşımızı ağırladık. Öğrencilerimiz için özel programlar düzenledik. 5 yılda düzenlediğimiz programlarımızla kültür ve sanatta olan farkımızı gösterdik. Her yaş grubundan vatandaşımıza hitap eden programlarla hem gönüllere dokunduk hem de alanında seçkin isimleri vatandaşlarımızla buluşturduk. Vatandaşlarımızın önerileri ve planlamalarımız doğrultusunda kültür ve sanat programlarımızı hız kesmeden sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.