Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Anneler Günü’nde şehit anneleri ve geçimlerini el emeği ürünleri ile sağlayan emekçi kadınlarla bir araya geldi. Annelerin gününü kutlayan Başkan Türkel, onların her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Atakum Belediyesi ile CHP İlçe Atakum Kadın Kolları işbirliğinde Atakum Belediyesi Down Kafe Park’ta düzenlenen ‘Anneler Günü Kadın El Emeği Panayırı’ sona erdi. Üretici kadınlar, 3 gün süren etkinlikte süs eşyası, çini eserleri, mefruşat ve gıda ürünleri gibi birçok el emeği ürünü pazarla buluşturdu. Samsun’un yöresel halk oyunları, modern danslar, sokak tiyatro gösterileri ve workshoplar gibi özel etkinliklerin yer aldığı program, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Etkinlikte konuşan Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, “Vatanımızı, memleketimizi gözünü kırpmadan koruyan vatan evlatlarının annelerinin, öncelikle şehit annelerinin, gazi annelerinin Anneler Günü’nü kutluyorum. Memleketimizde birlikte huzurla, mutlulukla aydınlığa koşacağımız günlerde nice anneler gününüz olsun. Hep mutlulukla olsun. Karamsarlık hiç bizde olmasın. Atakum Belediyesi sizin belediyeniz. Evladınız, kardeşiniz olarak özellikle annelerimize söylüyorum. Her zaman yanınızda olacağız. Bu yoğun tempo içerisinde özellikle size vakit ayıracağıma emin olun” diye konuştu.

Panayırda stant açan kadınlarla bir araya gelen Başkan Türkel, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından üretilen sukulent, fesleğen gibi değişik türdeki bitki fidelerini vatandaşlara takdim etti. Belediyenin İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından Atakum Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen Anneler Günü özel programı büyük beğeni topladı.

Şehit ailelerine ziyaret

Vali Tavlı: “Çevreye duyarlılığı zirveye taşıyacağız” Vali Tavlı: “Çevreye duyarlılığı zirveye taşıyacağız”

Belediye Başkanı Türkel, Anneler Günü’nde şehit anneleri ve yakınlarını da ziyaret etti. Geçen günlerde eşi tarafından öldürülen Saadet Çay’ın annesi Ayşe Dilber, şehit jandarma komando çavuşun annesi Satu Torun, şehit Uzman Çavuş Mehmet Boşnak’ın eşi Emel Boşnak, şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Selçuk Karabakla’nın eşi Ayşegül Karabakla ile bir araya gelen Başkan Türkel, acılı ailelerin duygularını paylaştı. Duygusal anlar yaşanan ziyaretlerle ilgili Başkan Türkel, “Annelerimiz için son derece hassas bir günde onların duygularını paylaştık. Ellerinden öptük. Şehitlerimiz için, acı kayıplarımız için dua ettik. Bu duygunun tarifi yok. Yüreklerindeki acıyı hafifletmeyecek belki ama desteğimiz her zaman onlarla olacak” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: iha