Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversite öğrencilerinin ERASMUS+ staj hareketliliği kapsamında yapacakları staj eğitimine destek sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında dernek üyeleri, üniversitenin öğrencilerine staj eğitimi konusunda destek vererek, onların bilgi, beceri ve donanım sahibi mezunlar olarak yetişmelerini hedefliyor. Ayrıca, bu işbirliği ile firmaların ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının sağlanması amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülecek.

Törende Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ve dernek başkanı Mehmet Ilık, protokolün önemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, protokolün gençlerin uluslararası alanda staj deneyimi kazanmalarına imkan sağlayarak önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, derneğe teşekkürlerini iletti.

Derneğin Bitlis Şube Başkanı Mehmet Ilık ise işbirliğinin gençlerin iş dünyası ile erken yaşta buluşmalarını sağlayacağını ve sektöre nitelikli eleman yetiştirilmesine katkıda bulunacağını ifade etti.