Bitlis’te ‘Geleneksel Sokak Oyunları Şenliği’ düzenlendi Bitlis’te ‘Geleneksel Sokak Oyunları Şenliği’ düzenlendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılımıyla Eren ailesi tarafından Bitlis’te 40 bin metrekare alan üzerinde 100 milyon dolar bedelle yapılacak 383 yataklı hastane için protokol imzalandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bitlis Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Ekici, “Bugün Bitlis’imiz için sağlık hizmetlerimizin daha da ileriye taşınması adına önemli ve büyük bir adımı birlikte atmaktan, Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük bağışını almaktan mutluluk duyuyoruz. Bitlis’imizin sağlık altyapısını güçlendirecek olan 300 servis yataklı, 58 yoğun bakım yataklı, 25 palyatif yataklı olmak üzere toplam 383 yataklı olan; ihtiyaç halinde 517 yatak kapasitesine çıkabilecek modern yapı ve mimarili Bitlis Eren Devlet Hastanesi ve lojman yapımı için Sağlık Bakanlığı ve Eren ailesi arasında protokol imza töreni gerçekleşti. Sağlık hizmetlerindeki kalite ve erişilebilirlik açısından büyük öneme sahip olan bu hastane, şehrimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak, daha geniş kapsamlı hizmet sunacak ve vatandaşlarımıza daha iyi bir sağlık hizmeti sunma imkanı sağlayacaktır. Bu önemli projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere Eren ailesi adına Ahmet Eren’e, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’e, Milletvekili Turan Bedirhanoğlu’na, Valimiz Erol Karaömeroğlu’na, Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay’a, AK Parti İl Başkanı Av. Kadir Köstekçi’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bitlis’imizin daha sağlıklı ve güçlü bir geleceği için atılan bu adımla birlikte hep birlikte daha güzel günler göreceğimize inancımız tamdır” dedi.

Sağlık Bakanlığında gerçekleşen protokole Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Milletvekili Turan Bedirhanoğlu, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay, AK Parti Bitlis İl Başkanı Kadir Köstekçi, Bitlis İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Ekici ve beraberindeki heyet katıldı.

Kaynak: iha