Afyonkarahisar Maver Kemal Arsoy Ortaokulu ve İlkokulu’nda 13 branşta açılan spor kursları öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Okul yönetiminin hedefi; yıl sonuna kadar tüm öğrencilerine üç branşta lisans kazandırmak.

Maver Kemal Arsoy Ortaokulu ve İlkokulu’nda spor alanında atılan adımlar öğrencileri geleceğe daha dinamik hazırlıyor. Okul Müdürü Nuri Altaş, Koordinatör Müdür Yardımcısı Murat Emirik ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ebru Mutlu ve öğretmenlerin desteğiyle 13 dalda başlatılan spor kursları öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Okulda ata sporu geleneksel Türk okçuluğu, modern okçuluk başta olmak üzere atletizm, hentbol, softbol, kross, florr curling, dart, güreş, bilek güreşi, e- spor, jimnastik, bocca, oryantring gibi dallarda kurslar devam ediyor. Tüm öğrencilerin hem derslerde hem de ders çıkışlarında katıldığı kurslar yıl sonuna kadar devam edecek. Hedef yıl sonunda tüm öğrencilere 3 dalda lisans kazandırmak.

"Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz"

Okul Müdürü Nuri Altaş, öğrencilerini akademik anlamda liseye ve üniversiteye hazırladıklarını söyledi. Bunun yanında okullarında başlayan 13 daldaki spor kurslarıyla da öğrencilerin istedikleri branşta kendilerini yetiştirdiklerini kaydeden Müdür Altaş; “Öğrencilerimiz hem okuyor hem de istedikleri alanda spor yapıyorlar. Amacımız öğrenciler boş vakitlerini dolu dolu geçirsinler. Kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar istiyoruz. Biz bunun önüne geçmek istiyoruz. Bunun içinde öğrencilerimizi spora yönlendiriyoruz. Spor yapan insanın hem vücut olarak hem de zihinsel olarak kendini geliştireceğinden eminiz. O yüzden de öğrencilerimizi hayata karşı her alanda yetiştirmek için okul yönetimi olarak var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: iha