Teknolojik cihazlar seçerken detaycı olmanız gerekiyor. İlerleyen teknoloji sayesinde çok kompakt ve çok yönlü ürünler elde edilebiliyor. Geçmişteki ürünlere nazaran, ürünlerin kalitesinin yanında özellikleri, sayı bakımından da çok farklı olabiliyor. Hal böyle olunca, teknolojik cihazların ve ekipmanların karşılaştırılması daha fazla bilgi ve uğraş gerektiriyor. Mesela enerji verimliliği ve kapasite açısından bir karşılaştırma yapıldığında, birçok çamaşır makinesi arasında makul bir karşılaştırma yapılabilirdi. Ancak günümüz teknolojisinde çok farklı özellikler ortaya çıkıyor. Enerji sınıflarının yanında programlar, teknik destek ve akıllı teknolojilerle uyumluluk gibi çok farklı durumlar göz önüne alınmalı. Böyle bir karşılaştırma yapmak üzere Cimri size birden fazla konforu bir arada sunabilir. Türkiye’nin en önemli fiyat karşılaştırma platformlarından biri olan Cimri, aynı zamanda çok detaylı şekilde ürünleri incelemenize de olanak verir.

Bulaşık Makinesinde Hangi Özelliklere Bakılmalı?

Teknoloji ilerledikçe insanların sahip olması gereken bilgiler de artıyor. Belki de en çok akıllı telefonlarda bu durum belirgin. Çevirmeli telefonları arasında karar vermek ile akıllı telefonlar arasında karar vermek çok farklı bir süreç. Teknik detaylardaki ve kullanım avantajlarındaki farklı noktalara odaklanmak gerek. Benzer bir durum bulaşık makineleri için de geçerli. Öncelikle, bulaşık makinelerin enerji sınıflarına, programlarına ve olası akıllı teknolojilere odaklanarak alışveriş yapabilirsiniz.

●      Enerji Sınıfı

Ne kadar teknoloji geçmiş nazaran çok ilerlemiş olsa da, enerji sınıfı bir bulaşık makinesinin kalitesinde hala belirleyici. Enerji sınıfı temelde 2 sebepten dolayı önemlidir. Öncelikli olarak, uzun vadeli kullanıma bütçeye etkisi yüksektir. Belki bir kez yıkamada gözlemlenecek farklar küçük olabilir; fakat bir bulaşık makinesini yıllarca kullanma olasılığınız gayet yüksek. Bu da defalarca yıkama anlamına gelir. Bu konuda kesinlikle damlaya damlaya göl oluyor! İkinci önemli durum ise sürdürülebilir tüketimin giderek yaygınlaşması. Su ve enerji tasarrufunda daha verimli bulaşık makineleri, bu tarz endişeleri destekleyici olabilir. Bu konuda ideal seçenekler için Altus bulaşık makinesi modellerini inceleyebilirsiniz.

●      Programlar

Kullanım açısından önemli olan şeyler arasında farklı programları kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Belki eski alışkanlıklarınızdan dolayı bu tür şeyleri pek denemiyor olabilirsiniz. Ancak çok akıllı programlara sahip bulaşık makineleri bulunabilir. Bulaşıklar daha rahat ve etkili bir şekilde yıkanabilir. Farklı programlar ile yeri geldiğinde tasarruf da yapılabilmektedir. Rutinleri bölen farklı durumlar için kullanışlı programlar işinizi rahatlatabilir. Bu konuda ilerici seçeneklerle ilgileniyorsanız, Grundig bulaşık makinesi modellerine bakabilirsiniz.

●      Kalite Yanında Teknik Servisin Önemi

Giderek yaygınlaşan teknolojiler arasında akıllı teknolojiler ayrı bir yerde. Birçok farklı makineye uygulanabilen bu teknolojiler, giderek günlük hayatın önemli bir parçası haline geliyor. Bu teknolojilerin bulaşık makinelerine uygulanabilmesi de oldukça önemlidir. İlerici ve yenilikçi ürünlerin akıllı teknolojiler ile sunulduğunu görebilirsiniz. Bu alanda sektörün gelişimini beklemek  gayet mantıklı. Başka sistemler ile entegre olabilmeleri, internet bağlantısıyla uzaktan kontrol edilebilmeleri ve içine konulan ağırlığa göre program belirleyebilen akıllı bulaşık makinelerini görmek kimseyi şaşırtmamalı. Bu yenilikçi teknolojilerden yararlanmak önemli avantajlar elde etmenizi sağlayabilir. Kalite açısından büyük bir kriter olabilir.

Dijital Pazarlamanın Lideri Pamedia ile Tanışın Dijital Pazarlamanın Lideri Pamedia ile Tanışın

Kalite Yanında Teknik Servisin Önemi

Cimri’den destek alarak ileri teknoloji bulaşık makinesi bulmuş ve sonrasında da tasarruf yapmış olabilirsiniz. Ancak seçenekler arasında karar verirken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Bunlar arasında teknik servis kritiktir. Genellikle bir ürünü alırken teknik servisin özverisine dair bir şeyler belirtilmez. Ürün özellikleri arasında "teknik servisimiz sürekli olarak geç kalır" veya “ürünü aldığınıza pişman eder” gibi ibareler muhtemelen göremezsiniz. Kalitenin yanında teknik servisin özverisi de önemlidir. Çeşitli kullanıcı yorumları, incelemeler ve benzeri şeyler ile teknik servisin kalitesini de öğrenebilirsiniz.

Editör: Ozge Ozkan