Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bulunan Türkiye’nin ilk cam terası olma özelliği taşıyan cam seyir terası ve Mancilis Mağarası giriş ücretlerine zam yapıldı.

Karabük İl Genel Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda, İl Özel İdare işletmesinde bulunan cam seyir terası ve Mancilis Mağarası giriş ücretlerine zam teklifi gündem maddesine alındı. Toplantıda, ücretlerin değişen ekonomik ve rekabet şartları ile maliyetlerde meydana gelen değişmeler nedeniyle yeniden belirlenmesi gereği hasıl olduğu belirtildi.

Cam seyir terası giriş ücretinin 50 TL, kimlik kartı göstermek kaydıyla öğrenci ve askerler için 40 TL olduğu, engelli ve yanında bir yakını, gaziler, şehit aileleri, terör malulleri ve bunların dul ve yetimleri, Orman Genel Müdürlüğü personeli, Karabük İl Özel İdaresi personeli, İl Genel Meclisi üyeleri ve 0-6 yaş çocukların ise girişlerinin ücretsiz olarak belirlendiği kaydedildi.

1’i ağır 6 kişinin yaralandığı kazanın güvenlik kamerası ortaya çıktı 1’i ağır 6 kişinin yaralandığı kazanın güvenlik kamerası ortaya çıktı

Ayrıca, cam seyir terası üzerinde; düğün fotoğrafları çekimi ve evlilik teklifi organizasyonları için de talepler geldiği, bunlarla ilgili de ücret tarifesi belirlendiği, düğün fotoğrafları çekimi ve evlilik teklifi gibi organizasyonlar için 15 dakikası 800 TL olarak ücret tespiti yapıldığı bildirildi.

Özel İdare işletmesinde olan Mencilis Mağarası giriş ücretlerinin de 75 TL, kimlik kartı göstermek kaydıyla öğrenci ve askerler için 60 TL olduğu, engelli ve yanında bir yakını, gaziler, şehit aileleri, terör malulleri ve bunların dul ve yetimleri, Orman Genel Müdürlüğü personeli, Karabük İl Özel İdaresi personeli, İl Genel Meclisi üyeleri ve 0-6 yaş çocukların ise girişlerinin ücretsiz olarak belirlendiği kaydedildi.

Kaynak: iha