28 Şubat davası sanıklarından Orgeneral Çetin Doğan tahliye oldu 28 Şubat davası sanıklarından Orgeneral Çetin Doğan tahliye oldu

İzmir’in Selçuk ilçesinde, 40 bin metrekare alanda; 25 adet soğuk hava deposu, 10 bin ton meyve depolama kapasitesiyle faaliyet gösteren Deppo Efes, tam donanımlı bir şekilde üretici ve çiftçilere hizmet vermek için sezona hazırlanıyor.

Selçuklu üreticilerin yanı sıra, Ege Bölgesinde faaliyet gösteren üretici firmalar içinde büyük önem taşıyan Deppo Efes, yeni sezona hazır hale getiriliyor. Sezon öncesi hazırlıkları arasında; oda temizliği, alan temizliği, çizgilerin belirlenmesi, cihazların genel bakımı, paletlerin düzenlenmesi gibi detaylı işlemler yer alırken, özellikle önemli tarımsal ürünlerden biri olan şeftalinin erkenci hasadı öncesi de tüm önlemler alındı.

40 bin metrekare kapalı alanlı bir soğuk hava deposu

Deppo Efes, 40 bin metrekare alanın içerisinde; 14 bin metrekare kapalı alan, 25 adet soğuk hava deposu, yaklaşık 10 bin ton meyve depolama kapasitesine sahip bir soğuk hava işletmesi olarak faaliyet gösteriyor. Bu anlamda meyveciliğin gelişimi için stratejik bir öneme sahip olan Deppo Efes’in, tam donanımlı bir şekilde yaz sezonuna hazır olduğu belirtildi.

"Tarım ekonomisinin bel kemiği"

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de, Deppo Efes’i her yıl geliştirdiklerini ve güçlendiğini ifade etti. Sengel, “Tarım kenti Efes Selçuk’un ve bölgemizin tarım ekonomisinin bel kemiği olan Deppo Efes ile gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de çiftçilerin ve tarım ekonomisinin tüm paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılayarak onları güçlendiren uygulama ve projelere devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha