Tarımsal faaliyetlerin en önemli aşamalarından biri de ilaçlama çalışmasıdır. Bu aşamanın pratik ve doğru şekilde tamamlanması için kaliteli ve dayanıklı ilaçlama aletlerinin kullanılması gerekir. Artık yüksek kalitede ve sağlam ilaçlama aleti çeşitlerinin internetten kolaylıkla temin edilebilir. Özellikle geniş ürün çeşidi yelpazesi sunan Tarimgaraj.com adresi üzerinden tarım makinelerine en uygun ilaçlama ekipmanlarının uygun fiyata satın alınması mümkün olabiliyor.

İlaçlama Aleti Nedir?

Tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü alanda zararlı böcek ve mantarların temizlenmesi için yapılan ilaçlama çalışması, ilaçlama aletleri ile gerçekleştirilir. Çoğunlukla püskürtme sistemine sahip olan ziraat ilaçlama aletleri ilaçlama çalışmasının kısa zamanda tamamlanmasını sağlar.

İlaçlama Ekipmanları ve Aletleri

İlaçlama çalışmasından kullanılan ürünler pek çok farklı seçenek sunabiliyor ve zirai ilaçlama aletleri fiyatları da tercih edilen ürünün markasına, modeline, kapasitesine göre değişiyor. Genel olarak zirai ilaçlama aletleri şu kategorilere ayrılır:

●      Sırt Tipi İlaçlama Makineleri

İlaçlama çalışmasını yapacak kişinin sırtına takarak kullanabildiği ürünlerdir. Elle de taşınabilen bu ürünlerin bir de elde tutulan püskürtme ekipmanı olur.

●      Pulluk Tipi İlaçlama Ekipmanları

Traktör tarafından çekilerek kullanılan ve büyük alanların en kısa zamanda ilaçlanabilmesi için tasarlanan ürünlerdir. Büyük tarlalarda ve bahçelerde genellikle bu ürünler tercih edilir.

●      Püskürtme Tabancaları

Sadece belirli alanların dikkatli bir şekilde ilaçlanması gerektiğinde kullanılan malzemelerdir. Basınçlı bir şekilde ilacın istenen bölgeye püskürtülmesini sağlar.

●      Drone İlaçlama Sistemleri

Drone çeşitleri ile gerçekleştirilen ilaçlama çalışmasıdır. Drone çeşitlerinin ilaç haznesi olur ve belirlenen alanlara ilaçlama uygulaması gerçekleştirilir.

İlaçlama Ekipmanı ve Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

●      Kullanılacak ilaç çeşidine ve ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğüne göre bir tercih yapılmalıdır.

●      Belirli bir kalitenin üzerinde olan bahçe ilaçlama aletleri tercih edilmelidir. Bu sayede satın alınan ürünün uzun süre kullanılabilmesi mümkün olur.

●      İhtiyaç duyulması halinde yedek parçasının kolay bulunduğu ilaçlama aletlerinin tercih edilmesi önemlidir.

●      Pratik bir şekilde kullanılan ürünler ilaçlama çalışmasının daha kısa zamanda tamamlanmasını sağlar.

●      İlaç hazne bölümü kolayca doldurulabilen ve kullanım sonrasında kolay temizlenen ilaçlama aletleri ürünlerini seçmelisiniz.

Güvenilir İlaçlama Aletleri Markaları

●      Holder

●      Multiple

Uygun Fiyatlı İlaçlama Ekipmanları ve Aletleri

●      İlaçlama Makina-4 Mebranlı Pompa (145 Litre-50 Bar)

Gayet uygun fiyatla satın alınabilen bir ilaçlama makinesidir. Kullanımı kolaydır ve yüksek performansı ile ön plana çıkar. Geniş ilaç haznesi ile sık sık ilaç dolumu yapmaya gerek bırakmaz.

●      Hilal Tip Turbo Stoper Memeli Uzatılabilir Krom İlaçlama Makina Aparatı

Gaziantep’in En Güzel Baklava Çeşitleri Gaziantep’in En Güzel Baklava Çeşitleri

Makinaya takılarak kullanılan bu ürün çok geniş alanlarda ilaçlama çalışmasının en hızlı biçimde yapılmasını sağlayan alettir. Kolaylıkla monte edilebilir ve hilal şekli sayesinde geniş alanlara aynı anda ilaç gönderimi sağlar.

●      Ağaç ve Bağ İlaçlama Tabancası-20 Metre Püskürtme

Ağaç ve bağlarda ilaçlama çalışmasında kullanılmak için tasarlanan ürün, 20 metre püskürtme imkanı sunuyor olmasıyla dikkat çeker. Kullanımı kolaydır ve elle istenen yöne püskürtme yapmaya imkan tanır. En uygun tarım ilaçlama aletleri fiyatları için Tarım Garaj internet sitesi ziyaret edilebilir.