23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Erzincan’da “iyilik” farkındalığı programı gerçekleştirilecek.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu koordinasyonunda hazırlanan “Erzincan’a İyilik Yakışır” organizasyonunda Erzincanlı çocuklar ve ebeveynlere yönelik interaktif seminer programları, depremzede çocuklar için oyuncak hediye kampanyası ve “Mutlu Çocuklar İçin Özgür Filistin” temalı uçurtma farkındalığı düzenlenecek.

Erzincan’ın semalarında ve deprem bölgesinde eş zamanlı olarak uçurulacak olan Filistin temalı uçurtmalarda vefat eden Filistinli çocukların isimleri yazacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dünyaya “barış ve iyilik” mesajı çocuklar tarafından aktarılacak. “Mutlu Çocuklar İçin Özgür Filistin” temalı organizasyon ile mazlum coğrafyalarda yaşananlara dikkat çekilecek ve Erzincan’dan dünya çocuklarına birçok dilde barış mesajı paylaşılacak.

Türkiye’den dünyaya açılan ilk ve tek yerli kitap karakteri, iyilik kahramanı, kültür elçisi Şakrak ve yapımcı, yazar Ayşe Gül Kara Zorlu’nun hazırlayıp sunduğu interaktif programlarda “kitap okumanın önemi, kitap okumanın iyi insan olmaya etkisi, yerli üretmenin farkındalığı, başarının altın anahtarları, değerler ve hayal kurmanın geleceğe etkisi anlatılacak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda mutluluğun “paylaşılarak” artacağı eğitici oyunlarla aktarılacak.

17 Nisan’da başlayacak organizasyon 21 Nisan’da son bulacak.

Program: Nisan Ebeveyn Programı

Program adı: Zengin Olmak İster Misiniz?

Zenginlik nedir? Zenginliklerimizin farkında mıyız? Nasıl gerçek zenginliği yakalarız? Sorularının cevaplarını bulacağımız bir program olacaktır. Programın sonunda büyük bir içsel farkındalık yaşayacak olan katılımcıların ebeveynlik serüvenlerinde bilinçli bir “uyanış” gerçekleşecektir. Ayrıca programa katılanlar deprem bölgesindeki çocuklar için 23 Nisan hediyeleri getirecekler.

Program tarihi: 17 Nisan 2024, program saati: 13.00, program yeri: İl Müftülük Konferans Salonu

17 Nisan Çocuk Programı: Programın adı: Şakrak’la Oyuna Var Mısın? İyilik kahramanı Şakrak ile eğlenirken öğrenilecek bir program yapılacak. Yazar yapımcı Ayşe Gül Kara Zorlu’nun sunumu ile okuma sevgisi, yerli üretmenin önemi, değerler, paylaşma ve hayal kurma farkındalığı interaktif oyunlarla anlatılacaktır. Programa katılan tüm çocuklar depremzede çocuklar için 23 Nisan kartı ve oyuncak getirecekler.

Katılımcı çocuklara Erzincan Valiliği tarafından eğitici hikaye kitapları ve Erzincan yöresel kıyafetli oyuncaklar hediye edilecek. 23 Nisan haftası için hazırlanan hediyelerin Erzincan’a dair aidiyet duygusu kazanımı da sağlanmış olacak.

Program tarihi: 18 Nisan 2024, program saati: 13.00, program yeri: İl Müftülük Konferans Salonu.

23 Nisan Deprem Bölgesi ve Erzincan’da Aynı Anda Uçurtma Festivali. Programın adı: Mutlu Çocuklar İçin Özgür Filistin. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda depremzede çocukları unutulmadığı gibi Filistinli çocuklar da unutmuyoruz.

Erzincanlı çocukların ve ebeveynlerin hazırladığı 23 Nisan Kartları, oyuncaklar ve kıyafetler deprem bölgesine götürülecek. Ayrıca Erzincan yöresel kıyafetli oyuncaklar ve eğitici hikaye kitapları da Erzincan Valiliği tarafından hediye edilecek.

Depremzede çocuklarla Şakrak programı gerçekleştirilecek ve ardından Filistin Bayrak renklerinde uçurtmalar hazırlanacak. Aynı anda Erzincan’da da uçurtmalar yapılacak ve uçurulacak.

Program tarihi: 23 Nisan 2024, program yeri: Elbistan, program yeri: Erzincan - Atletizm Pisti - program saati: 16.00

Kaynak: iha