Yozgat’ta Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yıl dönümü ile 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kutlamaları yürüyüş ile başladı.

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Rıza Kayaalp Spor Salonu önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Alanı’nda tamamlandı. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Antrenörler, Gençlik Liderleri, kurum personelleri, gençler, sporcular ve Yozgat POMEM öğrencileri katıldı.

Yozgat’ta arıcılara 40 bin arı çıtası dağıtıldı Yozgat’ta arıcılara 40 bin arı çıtası dağıtıldı

Rıza Kayaalp Spor Salonu önünde başlayan yürüyüş Lise Caddesi’nden devam ederek Cumhuriyet Alanı’nda son buldu. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu yürüyüşte dev Türk Bayrakları büyük beğeni topladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunulması ile tamamlanan program sonrasında konuşan Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, bütün gençlerin Gençlik Haftasını kutladı. Parlak, "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın bu ene 105’inci yıldönümü. Bu hafta gençlik haftamız ve bu haftamızı Gençlik yürüyüşümüz ile başlatmış olduk. Pazar günü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız için güzel bir hazırlık yaptık. Cumhuriyet Alanı’nda hep beraber kutlayacağız. Milletimizin Milli Mücadelede ülkemizin var olmak için Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı mücadelenin yıldönümü. Kutlamalarımız devam edecek. Hafta içerisinde çeşitli etkinliklerimiz olacak. Tiyatro gösterileri, bisiklet turnuvası, sportif etkinliler olacak. Gençliğin içerisinde olduğu her yerde devam edeceğiz’’ dedi.

Kaynak: iha