Karabük Üniversitesinde (KBÜ) görevde yükselerek profesörlük, doçentlik ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atanan 12 akademisyene belgeleri ve başarılı çalışma yürüten bir akademisyene ise teşekkür belgeleri takdim edildi.

KBÜ Senato Toplantı Odası’nda Senato Toplantısı öncesinde gerçekleştirilen programa; KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni ve Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, senato üyeleri katıldı.

Rektör Kırışık, düzenlenen takdim töreninde üniversitede görev yapan üç doçente ve iki Dr. Öğretim Üyesi cübbelerini giydirirken 7 profesöre belgelerini takdim etti.

Bu doğrultuda Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Pekgözlü, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Türker, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Müezzinoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuzhan Zengin, İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Kızıler, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zülfiye Hanalioğlu, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naila Mırzayeva’ya belgesi takdim edilirken, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Uygurtürk, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Satiye Korkmaz, Tıp Fakültesi Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şeyma Toy, İşletme Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Feyzullah Esad Şekkeli ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ece Acar’a cübbeleri giydirildi.

Ayrıca Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Polat’a yaptığı başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür belgesi verildi.

Kaynak: iha