HaberlerEskişehir haberDevrim Erbil'in Eskişehir aşkı

Devrim Erbil'in Eskişehir aşkı - Eskişehir haber

İkili Bakış Resim Sergisi'nin açılışı için Eskişehir'e gelen ressam Devrim Erbil, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ile bir araya geldi.

Devrim Erbil'in Eskişehir aşkı

Başkan Kurt'un makamında gerçekleşen ziyarete, Devrim Erbil ve İkili Bakış Resim Sergisi'nin küratörlüğünü yapan İbrahim Karaoğlu katıldı. Ziyaret sırasında Başkan Kurt ve Erbil bir süre sanat üzerine sohbet etti. Erbil'i tekrar Eskişehir'de görmenin kendisine mutluluk verdiğini söyleyen Başkan Kurt, yeni bir bakış açısı taşıyan İkili Bakış Resim Sergisi'ni Türkiye'de ilk kez Çağdaş Sanatlar Galerisi'nde açtığı için teşekkür etti. Odunpazarı Belediyesi'nin sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiğini söyleyen Devrim Erbi de bu nedenle Başkan Kurt'a teşekkür etti.
Ziyaret sonrasında Devrim Erbil ve İbrahim Karaoğlu Eskişehir'deki gezilerine devam etti. Açılışı yapılan Hamamyolu Caddesi'ni gezen Erbil ve Karaoğlu, Sanat Köprüsü'nde yer alan eserleri inceledi. Caddenin yeni halini çok beğenen Erbil, 'Eskişehir her geçen gün daha da güzelleşiyor' dedi. Ardından Seramik Park, Uğur Mumcu Parkı ve Basın Parkı'nı gezen Erbil ve Karaoğlu, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Devrim Erbil’in Eskişehir aşkıSIRADAKİ HABER