Aynı sıkıntılar yaşanmayacak

Aynı sıkıntılar yaşanmayacak - Samsunspor haber

Samsunspor Kulübü, bilet alımı ile ilgili yaşanan sıkıntıların passolig firmasının ilgisizliğinden kaynaklandığını, bir sonraki maçlarda aynı sıkıntıların yaşanmaması için çalışma başlatıldığını açıkladı.

SİSTEM 'PASSOLİG'İN

Samsunspor Kulübü, Amedspor maçında taraftarın bilet alımıyla ilgili yaşadığı sıkıntılar üzerine açıklama yayınladı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Takımımızın 2. Lige düşmesi ile birlikte elektronik bilet uygulaması zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Elektronik bilet uygulaması zorunlu olmasa dahi, İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında ilettiğimiz aksi yöndeki taleplerimize karşın, maç girişleri için basılacak biletlerin üzerinde 6222 sayılı kanun gereğince koltuk numaraları ile birlikte maça girecek kişinin isminin, soy isminin ve TC numarasının olması gerekliliği yetkililerce ifade edilmiş ve kağıt bilet basımı noktasında kararlar bu doğrultuda alınmıştır. Stadyumda yer alan barkod okuma sistemlerinin ve geçiş turnikelerinin passolig firmasına ait olması, passolig kart alt yapımızın önümüzdeki seneler için yeniden gerekeceğinin öngörülmesi, passolig kartları ve uygulamaları ile stadyuma giriş yapma kültürünün az da olsa oluşması nedenleriyle; bu sezon için passolig firması ile yola devam edilmesi gerektiği yönünde karar alınmıştır. Passolig kartla ile birlikte yine firmanın basacağı kağıt biletler ile stadyuma giriş yapılacağı yönünden anlaşmalar yapılmıştır."

BİZ UYARIMIZI YAPTIK

"Maç haftasına gelindiğinde, Amedspor maçı için özellikle kağıt bilet kesim işlemlerinde oluşacak talebi ve sürecin zaman kaybına müsait izleyişini öngörerek passolig yetkililerine gerekli ikazlar yapılmıştır. Stadyumdaki gişe sayısı tarafımızca 10’a çıkartılmış ve tamamının işler pozisyona sokulabilmesi için defaten yetkililer ile görüşülmüştür. Buna rağmen passolig yetkilileri konuya gerekli hassasiyeti göstermemiş maç günü palyatif çözümler ile ortaya çıkan yangını söndürmeye çalışmıştır. Konu ile alakalı passolig üst yetkilileri ile iletişime geçilmiş olup konunun tarafımızca sıkı biçimde takip edileceğini bilmenizi isteriz. Bundan sonraki iç saha maçlarımızda aynı problemler ile karşılaşmamak ve süreç ilerledikçe gelecek taraftar sayımızın artacağını da hesaba katarak gerekli çalışmalar yapılacaktır. Bu süreçte her zaman destekleri ile yanımızda yer alan Valimiz Osman Kaymak'a ve Emniyet Müdürlüğü personeline ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Taraftarımızın da bundan sonraki süreçte kombine biletlere yönelmesini ve maç gününden önce biletlerini temin etmesini rica ediyoruz."