Meteoroloji'den Samsun'a yıldırım uyarısı!

Meteoroloji'den Samsun'a yıldırım uyarısı! - Samsun haber

6 Eylül Perşembe (bugün) saat 18.30 sularında Meteoroloji tarafından yapılan uyarıya göre, vatandaşların Samsun'da ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve çatı uçması konusunda dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Meteoroloji 10. Bölge MüdürlüğüSamsun ve çevresi için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. 6 Eylül Perşembe (bugün) 18.30'da yapılan yeni açıklamada, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve çatı uçması konusunda dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Meteorolojiden yapılan açıklama:

Yapılan Son Değerlendirmeler ve Radar Verilerine Göre; Samsun çevrelerinde devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların önümüzdeki 1 saat süresince yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım ve yerel dolu yağışı ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YAĞIŞLAR NE KADAR SÜRECEK?

Samsun'daki sağanak yağışlar meteoroloji verilerine göre, gece geç saatlere kadar devam edecek. Yağışların yarın da aralıklı olarak etkisini sürdürmesi bekleniyor.