HaberlerİYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Yolumuzdan dönmeyiz'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Yolumuzdan dönmeyiz'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in evinin önünde slogan atan grup ile ilgili, 'Şiddetle, nefretle kınıyoruz. Bu tür saldırılar, engellemeler gerek iktidar tarafından gerekse iktidarın yardımcı kuruluşları tarafından gelsin bizi doğru bildiğimiz yoldan döndüremez' dedi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Yolumuzdan dönmeyiz'

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ve İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

NEFRETLE KINIYORUZ

Ziyaretin ardında sorulara cevap veren İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in evinin önünde slogan atan grup ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaşar, "Bu olayı kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Şiddetle, nefretle kınıyoruz. Türk'ün töresinde bir hanımın evine böyle bir saldırıda bulunulmaz. Bunu sadece biz değil Türkiye'de yaşayan 80 milyon insan da bunu tasvip etmiyor. Ben onların da bu işten pişman olduklarını düşünüyorum. Bu davranışı hiçbir şeye sığdıramıyoruz, onlara da yakıştıramıyoruz. Biz bu yola hiçbir beklenti içerisinde olmadan çıktık. Bu partiyi de kuran millet. Partimiz hiçbir finansman yardımı almadan milletin gücüyle kuruldu. Millet çıktığı yoldan geri dönmez. Cumhuriyet tarihi bunun bir sürü örnekleriyle dolu. Bu tür saldırılar, engellemeler gerek iktidar tarafından gerekse iktidarın yardımcı kuruluşları tarafından gelsin bizi doğru bildiğimiz yoldan döndüremez. Neticesinde bu hareketin aslı 'cesurlar hareketi'. Bütün bu güçlere ve hükümete karşı bir avuç insan yola çıktık. 'Partiyi ve teşkilatları kuramaz, seçimlere giremez' dediler ama 9 ayda parti de kuruldu, seçimlere de girildi, parlamentoya da girildi. Bu hareketin arkasında halk var ve bu gücün karşısında duracak kimseyi tanımıyorum" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER