HaberlerSamsun haberSamsunlular dikkat! Meteorolojiden sel uyarısı

Samsunlular dikkat! Meteorolojiden sel uyarısı - Samsun haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabahtan itibaren Samsun ve çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış neticesinde meydana gelebilecek sel olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Samsunlular dikkat! Meteorolojiden sel uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmeler ve radar verilerine göre, yarın sabahtan itibaren Samsun çevrelerinde ve Ordu’nun batı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Samsun ve Ordu'daki vatandaşlardan ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

ANİ SEL BASKINI İÇİN DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Orta Karadeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; yarın (21.10.2018 pazar) sabah saatlerinden itibaren Samsun çevreleri ile Ordu'nun batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

 SIRADAKİ HABER