HaberlerSamsun haberMilyonlarca emekliyi ilgilendiren haber

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber

Mart ayında toplanacak olan KPDK gündeminden bir tanesi de milyonlarca emekliye aile yardımının ödenmesi olacak. Eğer bu talep hayata geçirilirse emekliler aylık ek gelir olarak 344 TL gelir elde edecek. Peki konuyla ilgili detaylar nelerdir? İşte tüm detaylar...

Milyonlarca  emekli vatandaşa aile yardımı gelecek mi? Mart ayında toplanacak olan  KPDK'nin (Kamu Personeli Danışma Kurulu) toplantıdaki gündemlerinden birisi de emekli vatandaşlara aile yardımı olacak. Memurların aldığı aile yardımı emeklilere sağlanacak mı? Şartlar neler olacak?

Bu konuyla ilgili tüm detaylar masaya yatırılacak. Bu yüzden konfederasyonlar toplantı için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

344 TL'YE VARAN EK GELİR

Konfederasyonlar, memurlara her ay ödenen aile yardımının emeklilere de verilmesini istiyor. Bu talep hayata geçerse, emekliler aylık 344 liraya varan ek gelire kavuşacak.

MEMURLARA AİLE YARDIMI SAĞLANIYOR

Milyonlarca emekli aile yardımı alıyor. Örneğin çalışmayan eş için ödenen aylık tutar 278.69 TL.

ÇOCUK YARDIMI SAĞLANIYOR

Çocuk yardımı da 0-6 yaş için 65,30, 6 yaş üstü için 32,65 lira. Eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur aylık 409,29 lira aile yardımı alabiliyor.