HaberlerHayati Tekin: '72 bin kişiye iş ve aş sağlayacağız'

Hayati Tekin: '72 bin kişiye iş ve aş sağlayacağız'

Millet İttifakı İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, 'Yaptığımız hesaplarla 72 bin gence iş buluyoruz. Hayal satmıyoruz, kimseyi de aldatmıyoruz' dedi.

Hayati Tekin: '72 bin kişiye iş ve aş sağlayacağız'

Seçim çalışmalarını sürdüren Millet İttifakı İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, istihdam sağlayacak projeleri olduğunu, 3 sanayi bölgesi oluşturup, 72 bin kişiye iş ve aş sağlamak için projelendirdiklerini söyledi.

KARDEŞİNİZ GELİYOR

Hayati Tekin, "Üretmeyen bir şehir olduk. Projelerimi yayınladım. 3 tane sanayi bölgesi ilan ediyoruz. Gazetelerde görmüşsünüzdür. Tersane alanı neden boş duruyor? 20 yıldır bunun cevabı yok. Sizin çocuğunuz işsizmiş, aşsızmış para babalarının umurunda değil. Onlar o arazileri kapatmak için var. Ama Hayati Tekin gibi bir kardeşiniz geliyor. Zengine, ağaya, beye boyun eğmeyen bir kardeşiniz geliyor. Onun için bu hesaplar bozulacak, o araziler halka sunulacak. Tersane alanının 3 bin dönümü boşa gitmezken, lojistik alanının güneyi sanayiye açılacak” diye konuştu.

72 BİN KİŞİYE İŞ, AŞ SAĞLAYACAĞIZ

Costal Mevkii'nin sanayiye açılacağını ifade eden  Hayati Tekin, “İşsizlik o kadar had safhada ki, makine mühendisine de elektrik mühendisine de iş yok! Tekkeköy’ün doğusuna doğru sanayi büyüyecek. Yaptığımız hesaplarla 72 bin gence iş buluyoruz. Hayal satmıyoruz, kimseyi de aldatmıyoruz. Geçmişte '15 bin kişiye iş vereceğiz' diye, 'Tersane yapıyoruz' diye sahte imza ile insanlardan dilekçeler toplandı, insanların gururuyla oynandı. Açlığı, işsizliği, hassasiyeti ile oynandı. Bundan sonra bu halkın geleceği ile genci ile kimse oynayamayacak. Sizden ricam kafanıza takılanı sorun. Sizden sadece oyunuzu değil, desteğinizi de bekliyorum. Sadece sizin için değil, gelecek nesillerimiz için. Bana güvenin sizleri asla ve mahcup etmeyeceğim. Allah'ın izniyle başarı ve gurur hepimizin olacak. Alnınız açık, göğsünüz dik olacak. Kendimi size, sizleri Allah'a emanet ediyorum sağ olun var olun" ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER