HaberlerSamsun haberCHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: Karamsarlık çok fazla

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: Karamsarlık çok fazla - Samsun haber

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Ülke iyi yönetilmediği için hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluk rakamları hızla artıyor. Çarşı, pazar esnafı ve çalışanlarda karamsarlık çok fazla' dedi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: Karamsarlık çok fazla

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, seçim çalışmaları kapsamında Vezirköprü ilçesini ziyaret etti. Zeybek’e Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, 23. Dönem Milletvekili Suat Binici ve partililer de eşlik etti.

GEREKEN UYARIYI YAPINIZ!

31 Mart’ta yapılacak seçimin önemine dikkat çeken CHP’li Zeybek, “Ülkemizde işsizlik oranları rekor kırmaya devam ediyor. Ülke iyi yönetilmediği için hayat pahalılığı, işsizlik, yoksulluk rakamları hızla artıyor. Çarşı, pazar esnafı ve çalışanlarda karamsarlık çok fazla. İnsanlarımız zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor. Herkese iş olanağı yaratmak ülkeyi yönetenlerin görevidir. İşgücünü kaybetmiş insanlara çalışacak insanca yaşam koşulları yaratılmalıdır. Bütün sıkıntıların kaynağı; 17 yıldır ülkemizi yöneten tek adam anlayışıdır. Ülkemizin yapısına uygun olmayan ve ortak aklı görmezden gelen tekçi yönetim anlayışının hiçbir yararı yok. Yurttaşlarımızın; sorun ve sıkıntılarının çözüm yolları var. Üreten, büyüyen ve hakça paylaşan ekonomiye geçişle sorunların büyük kısmı çözüme kavuşacaktır. İktidarın, üretmeden borçla büyüme yöntemi sağlıklı değildir. Ülkemizin geldiği nokta ve halkın yaşadığı sıkıntılar ortada. Yetki halkımızda, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde iktidara gereken uyarıyı yapınız. İktidarı uyarmada geç kalırsanız bugünleri de arar oluruz” diye konuştu.

 SIRADAKİ HABER