HaberlerSamsun haber'Atatürk Çocukları' için kütüphane

'Atatürk Çocukları' için kütüphane - Samsun haber

19 Mayıs ilçesi Çamlıca Mahallesi Köy Konağında 5 bini aşkın bağış kitaplarıyla 'Atatürk Çocukları Haldun Dormen Kütüphanesi' 19 Mayıs 2019 pazar günü saat 12.00'de açılıyor.

'Atatürk Çocukları' için kütüphane

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, İstiklal Mücadelesinin meşalesini yaktığı tarih olan 19 Mayıs 1919 'un 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs ilçesi Çamlıca Mahallesi Köy Konağında 5 bini aşkın bağış kitaplarıyla "Atatürk Çocukları Haldun Dormen Kütüphanesi" 19 Mayıs 2019 pazar günü saat 12.00'de açılıyor. 19 Mayıs Belediyesi, Köy Kütüphaneleri Oluşturma Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, İzmir Özel Çamlaraltı Koleji ve kitap bağışçıları tarafından kurulan kütüphane 100. Yıla özel olarak hazırlandı.

AÇILIŞA DAVET ETTİ

Açılış öncesi son kontrolleri yapmak üzere kütüphaneyi ziyaret eden19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “19 Mayıs Belediyesi olarak 100. Yıla özel birçok etkinlik düzenliyoruz. Bunlardan biri de Yaşayan Atatürk Kütüphanesi. Köy Kütüphaneleri Oluşturma Kültür Sanat ve Eğitim Derneği ve İzmir Özel Çamlaraltı Koleji ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu kütüphanede, tarih kitaplarından, çocuk kitaplarına, romanlardan, dini kitaplara kadar 5 bini aşkın kitap bulunuyor. Millet Kıraathanesi şeklinde sürekli açık olacak olan bu Köy Konağımızın 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat:12.00’da gerçekleştireceğimiz açılışına tüm halkımız davetlidir” dedi.

 SIRADAKİ HABER