HaberlerSamsun Haber: Terme'ye otomatik gözlem istasyonu

Samsun Haber: Terme'ye otomatik gözlem istasyonu

Samsun Haber: Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Samsun Terme'de Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) kuracak

Samsun Haber: Terme'ye otomatik gözlem istasyonu

Samsun Haber: Meteoroloji 10. Bölge Müdür Vekili Yücel Yüce, Şube Müdürü Ali Kesimoğlu ile birlikte Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’u makamında ziyaret etti. Samsun’daki meteorolojik yatırımlar ve verilen hizmetler hakkında Başkan Kul’a bilgi veren Müdür Vekili Yüce, Terme'de kurmayı planladıkları Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ) için yer talebinde bulundu.

DOĞRU VE KALİTELİ VERİ

Verilen hizmet kalitesinin yapılacak yatırımlar ile daha da artacağına vurgu yapan Yüce, "Meteoroloji gözlem ağının genişletilmesi projesi kapsamında, Bölge Müdürlüğümüzün sahasında bulunan tüm ilçelerde daha doğru ve kaliteli veri elde edilmesi maksadı ile OMGİ kuracağız. Kuracağımız bu istasyon ile Terme’de tahmin çalışmalarının doğrulaması da yapılacak. Destek ve katkılarından dolayı Belediye Başkanı Şenol Kul’a kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

HER ALANDA FAYDASI OLACAK

Terme’nin önemli tarım ilçelerinden oluğunu belirten Başkan Kul, "Terme Belediyesi olarak yaptığımız tüm yatırım ve çalışmalarda hava tahmin raporlarını dikkate alıyoruz. Diyelim ki bir yatırıma başlayacağız, mutlak surette meteorolojik verileri edinip yatırıma o şekilde başlıyoruz. Çünkü yağışlı bir hava tahmini verilince birkaç gün süre ile çalışmalara başlamıyoruz. Nerede ise yüzde 100 düzeyinde bir hava tahmin değerine ulaşan meteoroloji kurumunun yapacağı veri takibi ile çiftçilerimiz de olabilecek her türlü afete karşı önlemlerini alabilecek. Çalışmanın ilçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.SIRADAKİ HABER