HaberlerSamsun haberAtakum'da koltuk telekonferansla devredildi

Atakum'da koltuk telekonferansla devredildi - Samsun haber

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci koltuğunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle telekonferans yöntemiyle İlkokul birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Derin Şencan'a devretti. Minik başkan şenlik düzenlenmesini istedi

Atakum'da koltuk telekonferansla devredildi

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makam koltuklarını çocuklara devretme geleneği, Atakum Belediyesi’nde koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle telekonferans yoluyla gerçekleştirildi. İlkokul birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Derin Şencan, evinde Türk Bayrakları, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve büstü ile oluşturduğu özel alandan telekonferansla başkanlık makamına konumlandırılan ekrana bağlandı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’den canlı bağlantı ile görevi devralan minik başkan Şencan not almalarını isteyerek talimatlarını sıraladı: “İnsanlarımızın sağlığı için koronavirüs önlemleri arttırılsın. Zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları sağlansın. Biz çocuklar uzun süredir evdeyiz. Okulumuzu, arkadaşlarımızı çok özledik. Virüs bitince Atakum sahilinde doyasıya eğlenmemiz için bir şenlik yapılmasını istiyorum. Hayvanları çok seviyorum. Onların hayvanat bahçesinde kafeslere kapatılmasına çok üzülüyorum. Bu yüzden Atakum’da hayvanat bahçesi kurulmasını hiç bir zaman istemiyorum.”

BÜYÜK BİR ŞENLİK YAPACAĞIZ
Minik başkanın talimatlarını not alan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci de Derin Şencan’ın bayramını kutlayarak, “Bugünleri aşacağız. Derin’in bizden talep ettiği çocuk şenliğini yapmalıyız. 23 Nisan’da yapamıyor olsak da salgın süreci geçtikten sonra Derin’in coşkusunu Türkiye'ye gösterebilecek şekilde büyük bir çocuk şenliği yapacağız. Derin’in ve arkadaşlarının da bununla ilgili ayrıntılı görüşlerini alarak bu organizasyonu ekip olarak organize edeceğiz. Atakum’un sınırlarını aşan bölgesel ya da ülke çapında bir etkinlik yapabiliriz” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Korkuluklara tekme atan genç dereye düşerek hastanelik oldu

1 Korkuluklara tekme atan genç dereye düşerek hastanelik oldu

İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

2 İzmir'de kısıtlama kurallarına uymayanlara 3 milyon lirayı aşkın ceza

Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

3 Aydın'daki çiftlikte samanlar alev aldı

Park halindeki pikap alev alev yandı

4 Park halindeki pikap alev alev yandı


SIRADAKİ HABER