HaberlerSamsun haberSamsun'da çiftçi ekecek belediye alacak

Samsun'da çiftçi ekecek belediye alacak - Samsun haber

Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje ile köyden dönüştürülen 28 mahalledeki çiftçiler in üreteceği Nebiyan Fasülyesini almak için belediye çiftçilerle garanti sözleşmesi imzalayacak

Samsun'da çiftçi ekecek belediye alacak

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje ile Atakum Belediyesi 28 mahallede Nebiyan Fasülyesi ekimi yapacak çiftçiyle garanti sözleşmesi imzalayacak. Belediye ile sözleşme imzalayarak Nebiyan fasulyesi üreten çiftçilerin hasat döneminde elde ettikleri mahsul belediye tarafından piyasa değerinde satın alınacağı açıklandı. Fasülyelerin fiyatının ise Samsun Ticaret Borsası tarafından belirleneceği bildirildi. Belediyenin de alacağı Nebiyan Fasülyesi'ni Kırsal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla tüm Türkiye'de satışa çıkaracağı öğrenildi.

TALİPLİSİ ÇOK

19 Mayıs ve Atakum'un mahallelerinde yetişen Nebiyan Fasülyesi'ne talebin çok olduğu, 19 Mayıs İlçesi'ndeki üreticilerin fasülyeyi pazara bile indirmeden telefonla verilen siparişlerle hasat yapmadan satışını tamamladığı da öğrenildi.

 SIRADAKİ HABER