HaberlerGaziantep haberKan donduran olay

Kan donduran olay - Gaziantep haber

Gaziantep'te görenlerin kanını donduran bir olay yaşandı. Atık toplayıcılar tarafından çöp konteynerinde bir günlük bebek bulundu.

Kan donduran olay


İki atık kağıt toplayıcısı her gün yaptıkları gibi yine Şehitkamil içesine bağlı Aydınlar Mahallesinde bulunan çöp konteynerine bakıyorlardı. Bir konteynerde kağıt aradıkları sıra çöp içinde bir hareketlilik sezdiler. Bir süre sonra hareketliliğin yaşandığı yerden ağlayan bir bebek sesini duyan kağıt toplayıcıları hemen bebeği çöpten alarak üzerindeki monta sarıp hastaneye yetiştirildiler. Özel Bir Hastaneye kaldırılan bebek burada yapılan ilk müdahalesinin ardından yeni doğan servisinde gözlem altına alındı. Cinsiyeti kız olduğu belirlenen bebeğin genel sağlık durumu orta seviyede olduğu belirtilirken vücudunun çeşitli bölgelerinde ise yaralar olduğu tespit edildi. Olayın ardından hastaneye çağrılan polisler iki kağıt toplayıcısını ifadelerini almak için polis merkezine götürürken hastane ise bir günlük bebeği hayatta tutabilmek için adeta seferber oldu.
Özel Hastanenin Genel Müdürü Cengiz Bayram, bebeğin tüm kontrollerin yapıldığını belirtti.
Kağıt toplayıcıların dikkati sayesinde bebeğin hayatta kaldığını belirten Bayram, "İki tane kağıt toplayan gencimiz monta sarılmış bir bebeği bize getirdiler. Ne oldu diye sorduğumuzda, çöp topladıklarını bu sırada hareketli bir şey gördüklerini ama köpek yavrusu olduğunu düşündükleri sırada, çocuk ağlayınca bebeği olduğu yerden çıkartıp kendi montlarına sararak buraya getirdiklerini söylediler" dedi.

"Kağıt toplayıcılarını ödüllendirdik"
"Biz onları yaptıklarından dolayı ödüllendirdik" diyen Bayram, "Önce para almak istemediler ama biz epey bir uğraşı sonucu para verdik çünkü sizi bugün işinizden alıkoyacaklar, en azından ekmek paranız oldun dedik" ifadelerini kullandı.
"Bebeğin sağlık durumu orta"
"Bebeğin sağlık durumu şu anda orta seviyede" olduğunu ifade eden Bayram, "Hocamız Prof. Dr. Ercan Sivaslı baktı bebeğe. Tetanos şüphesi var bu yüzden 7 günlük gözlem altında kalacak. Göbeğinde klemp olmamasına rağmen bebek çok fazla kanamamış ama hayati tehlike geçirmiş şuanda kan testleri yapılıyor iyi ya da kötü demek doğru değil" şeklinde konuştu.

 

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

1 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

Samsun şehidini karşıladı

2 Samsun şehidini karşıladı

Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

3 Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

Samsunspor'un eski yöneticisi Tarık Kaptan vefat etti

4 Samsunspor'un eski yöneticisi Tarık Kaptan vefat etti

Cinayet masasından Samsun'da çay ocağına

5 Cinayet masasından Samsun'da çay ocağına

Samsun'da İnşaattan düşen sıva ustası hayatını kaybetti

6 Samsun'da İnşaattan düşen sıva ustası hayatını kaybetti

Dehşet veren olay

7 Dehşet veren olay

Öldürülen annesine veda sözleri yürekleri dağladı

8 Öldürülen annesine veda sözleri yürekleri dağladı

Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

9 Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

10 Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü


SIRADAKİ HABER