HaberlerSamsun haberSamsun kırsalına 'Korona' akını

Samsun kırsalına 'Korona' akını - Samsun haber

MHP Samsun İl başkanı Abdullah Karapıçak, ' Görüyoruz ki Kovid-19 salgını sürecinde insanlarımız şehirlerden köylerine dönme çabasında. Köylerimize yani kırsal mahallelerimize yapı izinleri neredeyse 4 kat artmış durumda' dedi

Samsun kırsalına 'Korona' akını

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve beraberindeki heyet bugün Vezirköprü ilçemizde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
Ziyaretlere Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz'ı ziyaretle başlayan MHP İl Başkanı Karapıçak'a İlçe Başkanı Dursun Gülünay ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ile ilçedeki Kovid-19 salgını sürecini ve alınan önlemler hakkında bilgi alan Karapıçak, "Vezirköprü'de ki salgına yönelik tedbirleri yakından takip ettik. Tedbirler salgın ile mücadelede bir başarı getirdi. Bu süreçteki çabalarınız ve devlet adamı duruşunuzdan dolayı şahsınıza ve yerelde çalışan her kademedeki kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

  4 KAT ARTTI
Kaymakamlık ziyaretinin ardından beraberlerindeki heyetle çilek ve ceviz bahçelerine geçerek çiftçilerle bir araya gelen ve burada kısa bir açıklama yapan Karapıçak, "Salgın sürecinde tarımsal üretimin önemini bir kat daha anladık. Tarımsal üretim anlamında Kovid-19 salgını tarımsal üretimin önemi ve iyi tarım uygulamalarının anlaşılması açısından bir fırsat oldu diyebiliriz. Görüyoruz ki insanlarımız şehirlerden köylerine dönme çabasında. Köylerimize yani kırsal mahallelerimize yapı izinleri neredeyse 4 kat artmış durumda. İnsanlarımız küçük de olsa kendi bahçesini yapma çabasına giriştiler. Bu tarımsal bilincin sürdürülebilir bir üretim anlayışına vesile olmasını diliyorum. Elbette ki; güvenli tarım ve iyi tarım uygulamaları ile birlikte" diye konuştu.

  MUTLU OLDUK
Karapıçak ve beraberindekiler Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis'i de makamında ziyaret etti. Başkan Edis, MHP İl Başkanı Karapıçak ve beraberindekilere Türk Patent ve Marka Kurumundan Vezirköprü semaveri için coğrafi işaret alınmasının anısına semaver hediye etti. Karapıçak, "Vezirköprü semaveri, diğer semaverlerden farklı olarak yuvarlak değil, yassı. Bu da bir farkındalık yaratıyor. Vezirköprü yassı semaverinin coğrafi işaret olarak tescili bir Samsunlu olarak bizleri mutlu etti. Sizleri de bu çabanızdan dolayı tebrik ediyorum" dedi.
Belediye Başkanı Sadık Edis soğuk hava tesisi ve örtü altı sebze üretimi yapılan seraları gezdirdi, tesisler hakkında bilgiler verdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

1 Söz merasimi acı bitti: 1 ölü, 5 yaralı

Otomobilinde silahlı saldırıda öldürüldü

2 Otomobilinde silahlı saldırıda öldürüldü

Dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti

3 Dokuzuncu kattan atlayarak intihar etti

Feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı

4 Feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı

Fındık fiyatları ne kadar? 06 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

5 Fındık fiyatları ne kadar? 06 Temmuz Pazartesi serbest piyasa fındık fiyatları

Silahlı kavga: 2 ölü

6 Silahlı kavga: 2 ölü

Devrilen otobüsün kilitlediği TEM Otoyolu trafiğe açıldı

7 Devrilen otobüsün kilitlediği TEM Otoyolu trafiğe açıldı

İstanbulluların dönüş çilesi

8 İstanbulluların dönüş çilesi

Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı

9 Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı

Bakan Kurum, "Pazarlar'ı yeniden inşa edeceğiz"

10 Bakan Kurum, "Pazarlar'ı yeniden inşa edeceğiz"


SIRADAKİ HABER