HaberlerSamsun haberArap İşadamları Samsun'a Yatırım Yapacak

Arap İşadamları Samsun'a Yatırım Yapacak - Samsun haber

Bağımsız Arap İşadamları ve Yatırımcıları Derneği üyeleri Samsun'a yatırım yapmak için temaslarına ve işbirliği arayışlarına başladı.

Arap İşadamları Samsun'a Yatırım Yapacak

Ürdün, Mısır, Irak , Katar ve Filistinli 15'in üzerinde işadamından oluşan Samsun Merkezli, Türkiye Arap İşadamları ve Bağımsız Yatırımcılar Derneği Samsun'da yatırım yapmak için çalışmalarına ve arayışlarına başladı.
Dernek yöneticileri, yaklaşık bir aydır, Samsun'un siyaset, ekonomi ve bürokrasi ile STK yöneticilerini ziyaret ediyor. Türkiye Arap İşadamları ve Bağımsız Yatırımcılar Derneği Başkanı Othman Al-Faris ve Başkan Yardımcısı Khamees Al-Başa, Bağımsız Arap İşadamları olarak Ürdün, Mısır, Irak , Katar, Filistinli işadamları ve yatırımcılardan oluşan üyeleri ile Samsun'da yatırım olanakları aradıklarını, bunun için girişimlerde ve temaslarda bulunduklarını söyledi.

   SAMSUN'A YATIRIM YAPMAK İSTİYORUZ, YATIRIM OLANAKLARINI ARAŞTIRIYORUZ

Dernek yapısı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Türkiye Arap İşadamları ve Bağımsız Yatırımcılar Derneği Başkanı Othman Al-Faris, "Onbeşe yakın işadamının oluşturduğu derneğimizin amacı, Samsun'da yatırım olanaklarını araştırmak. Derneğimiz, Irak, Ürdün, Mısır, Katar gibi ülkelerin işadamlarından oluşuyor. Çeşitli ülkelerden Arap işadamları Türkiye'nin bir çok şehrinde yatırım yaptı. Bizler Samsun'u görüp tanıdıktan sonra her anlamda bir çok avantaja sahip olan bu şehirde yatırım yapma kararı aldık. Bu anlamda işbirlikleri yapmak adına iş dünyası ile görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Samsun'da yatırım noktasında işbirliği geliştirmek çalışıyoruz. Yabancı yatırımcı olarak güven ortamı çok önemli. Samsun'da önemli işler yapılacağına inanıyoruz" dedi.

ÇOK AMAÇLI SALONDA TANITIM TOPLANTISI

Türkiye Arap İşadamları ve Bağımsız Yatırımcılar Derneği 24 Eylül günü saat 09.00'da Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonda Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve ASamsunBüyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de katılacağı bir toplantıda amaçlarını ve faaliyetlerini anlatacak.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 22 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 22 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 21 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da fırıncılar da şaştı kaldıSamsun'da fırıncılar da şaştı kaldıSamsun SGK Müdürü Kaya'dan 'Sigortalı Çalışan' uyarısıSamsun SGK Müdürü Kaya'dan 'Sigortalı Çalışan' uyarısıDüşük fiyata akaryakıt satandan şüphe edilmeli'Düşük fiyata akaryakıt satandan şüphe edilmeli'

SIRADAKİ HABER