Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği iş birliğiyle il merkezindeki imam hatip okullarının yaptığı eserlerden oluşan “Sanat Sergisi” düzenlendi.

Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) açılan sergiye, Hamur Kaymakamı Ali Yıldırım ve eşi Manolya Yıldırım, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ertaç Baki, Belediye Başkanı Cezmi Ergül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özmüş, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Turgut Özmüş, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, Eğitim Bir Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Serginin açılışını yapan Kaymakam Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, imam hatip okullarının sanat alanında da başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti. Yıldırım, “Sanat, insanın duygu ve düşüncelerini ifade etmenin en güzel yoludur. Sanatla uğraşan öğrencilerimiz, hem kendilerini geliştiriyor hem de topluma katkı sağlıyor. Bu sergi, imam hatip okullarımızın sanat eğitimine verdiği önemi gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Özmüş de, serginin düzenlenmesinde destek veren Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve ADEM’e teşekkür ederek, sergide yer alan eserlerin imam hatip okullarının sanat seviyesini yansıttığını söyledi. Özmüş, “İmam hatip okulları, sadece dini ve milli değerleri öğreten değil, aynı zamanda sanat, spor, bilim ve kültür alanlarında da öğrencilerini yetiştiren okullardır. Bu sergi, bunun bir göstergesidir. Sergideki eserleri yapan öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Dağcılar Ağrı Dağı eteklerinde kayak yaptı Dağcılar Ağrı Dağı eteklerinde kayak yaptı

Konuşmaların ardından, Kaymakam Yıldırım ve beraberindekiler, sergiyi gezerek eserleri inceledi ve öğrencilerden bilgi aldı. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, sergideki eserleri yapan öğrencilere kitap hediye etti. Kızılay Ağrı Şubesi de sergiye katılanlara aşure ikram etti.

Serginin sonunda, Kaymakam Yıldırım ve protokol üyeleri, ADEM’deki kursları ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti.

Kaynak: iha