BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Hizan Kaymakamı Nurhalil Özçelik, Hizan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı çerçevesinde düzenlenen “Bilim Fuarı” sergisinin açılışına katıldı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin yer aldığı stantları gezen Kaymakam Özçelik, projeleri tek tek inceledi. Öğrencilerden projenin amacı, hedefi ve faydaları hakkında bilgi alan Kaymakam Özçelik, projede emeği geçenlere çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra bir açıklama yapan Kaymakam Özçelik, “Bilim fuarları; öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu girişimciliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim” dedi.

Güroymak’ta “Gençlik Yürüyüşü” düzenlendi Güroymak’ta “Gençlik Yürüyüşü” düzenlendi

Açılışa Kaymakam Nurhalil Özçelik, Hizan Belediye Başkanı Yahya Şam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cemil Tarhan ve öğretmenler katıldı.

Kaynak: iha