Yaşlarına bakmayıp kurdukları dernekle dağcılık eğitimi alıyorlar Yaşlarına bakmayıp kurdukları dernekle dağcılık eğitimi alıyorlar

Karabük Toplum Ruh Sağlığı Merkezi El Sanatları Sergisi bir alışveriş merkezinin üçüncü katında açıldı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanları ve Karabük Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinin birlikte hazırladığı “El Sanatları ve Farkındalık Sergisi" nin açılışı gerçekleşti.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanları hem rehabilite oluyor hem de öğretmenler ile birlikte yaptıkları el sanatları ürünleri ile ortaya eser çıkarıyor.

Serginin gezilmesinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İsmail Ak, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi in psikiyatrik ve kronik hastalıkların tedavisinde çok önemli bir görevi olduğunu belirterek, “Danışanlar toplum sağlığı merkezinde yemek yiyip çay içmenin yanı sıra etkinliklerde bulunuyorlar. Bu sergide yer alan ürünler de onların öğretmen gözetiminde yaptıkları ürünler. Buradan elde edilecek gelir yine onlar için kullanılacak” dedi.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Doğan, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olan ve toplumla uyum içinde olmayan hastalık gruplarının adaptasyonunda önemli bir rol üstlenen bir yapı olduğunu vurgulayarak, “Sosyal etkinliklerin ve sosyalleşmenin yapıldığı bir alan. El becerilerini yapmak sosyalleşme çeşitlerinden biridir. Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri ortak yemek yemek olsun el işleri olsun topluma kazandırılıp kendi günlük ihtiyaçlarını karşılamak için eğitimlerin verildiği yerlerdir” şeklinde konuştu.

Sergi 15-16-17 Mayıs tarihlerinde alışveriş merkezinin üçüncü katında ziyaretçilerini bekliyor.

Kaynak: iha