Gaziantep Özel Erdem Koleji’nin Akıl ve Zeka Oyunları Zümresi tarafından il geneli ilkokul öğrencileri arasında ‘Katamino’ turnuvası gerçekleştirildi.

Erdem Koleji Akıl ve Zeka Oyunları Zümresi, öğrencileri zeka oyunlarına teşvik etmek amacıyla ilkokul öğrencileri arasında İl genelini kapsayan zeka oyunlarının bir dalı olan ‘Katamino’ turnuvası düzenledi. Erdem Koleji Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvaya öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Turnuvaya aileleri ile gelen genç beyinler, kıyasıya rekabet edip yeni bağlar kurarak mutlu hatıralar oluşturdu. Yarışmanın ardından dereceye giren öğrenciler için ödül töreni gerçekleştirildi. Okul yönetimi tarafından ilk 6’ya giren öğrencilere başarı belgesi ve ödüller verilirken, turnuvaya katılanlara katılım belgesi takdim edildi.

"Turnuvalar devam edecek"

Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, "Akıl ve Zeka oyunları, öğrencinin gelişimine katkıda bulunuyor. Zeka oyunlarının bir dalı olan ‘Katamino’ dalında öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olması ve öğrencilerin zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla bu turnuvayı düzenledik. Öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini sağlayan bu tür turnuvaları düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri Avrupa’yı mercek altına aldı Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri Avrupa’yı mercek altına aldı

Katamino, çocukların geometrinin temel kavramlarını anlamasına yardımcı olan bir inşa oyunudur. Çok sayıdaki bulmacaların zorluk seviyeleri çok kolaydan çok zora değişir. Tek kişinin oynayabileceği bir bulmaca olduğu gibi, iki kişi arasında bir strateji oyununa da dönüştürülebilir.

Kaynak: iha