Antalya’nın en fazla erişilebilir parklarına sahip olan Konyaaltı ilçesinde 9 olan erişilebilir park sayısı 13’e yükseldi. Kentte engellilerin hayatını zorlaştıran noktalar ise onarılıyor.

Konyaaltı Belediyesi “Hedef Engelsiz Konyaaltı” mottosuyla çıktığı yolda, ilçeyi engellilerin daha rahat yaşayabileceği bir yer haline getirmek amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Buda Oldu Camiden Yardım paralarını çaldı İşte o Hırsız !! Buda Oldu Camiden Yardım paralarını çaldı İşte o Hırsız !!

Kılavuz çizgileri onarıldı

İlçede görme engelliler için yaya yolları üzerinde bulunan hasarlı kılavuz çizgileri onarıldı. Ayrıca kılavuz çizgisi üzerinde yer alan engellilerin yürümesini zorlaştıran yapılar kaldırıldı. Park girişlerindeki merdivenler, yürüme engellilerin rahat hareket edebilmeleri için rampa haline getirildi.

Erişilebilir park sayısı 13’e yükseldi

Antalya Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından yapılan denetimlerde ilçede engellilere uygun düzenlenmiş park sayısı 9’dan 13’e çıkarıldı. Bu sayede Konyaaltı ilçesi erişilebilir park sayısı bakımından Antalya’da ilk sırada yer aldı.

Konyaaltı ilçesinde son olarak 4 parkta inceleme yapan komisyon, parklardaki engelli rampaları, çocuk oyun alanları gibi yapıların, engelli vatandaşların kullanımına uygun olup olmadığını tespit etti. Bu doğrultuda komisyon üyeleri yapılan değerlendirme sonucunda, Konyaaltı ilçesi Uluç Mahallesi’ndeki Çayırlı Hacı Mustafa Karabulut Parkı, Toros Mahallesi’ndeki Expo 2016 Parkı, Uluç Mahallesi’ndeki Çakmaklar Parkı ile Gürsu Mahallesi’nde 374. Sokak’ta bulunan parkın erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandığını açıkladı.

Kaynak: iha