ALTINORDU’NUN İMAR PLANI ONAYLANDI ALTINORDU’NUN İMAR PLANI ONAYLANDI

İlçelerin çehresini modern yatırımlarla değiştirerek yeni bir kimlik kazandıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kumru ilçesinde başlattığı cephe iyileştirme çalışmasının yarısını tamamladı.

İLÇE MERKEZLERİNE ESTETİK DOKUNUŞ

Altınordu, Ulubey ilçeleri ardından Perşembe, Kumru ve Gürgentepe ilçelerinde cephe giydirme çalışmaları yaparak ilçelerin silüetini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, 3 ilçedeki çalışmaların da sonuna geldi.

Perşembe’de tamamlanan, Gürgentepe ilçesinde kısa sürede tamamlanacak olan çalışmalarla ilçeler estetik bir görünüm kazandı. Ekipler Kumru ilçesinde de çalışmaların yarısını tamamlayarak ilçe merkezine sağlıklı bir görünüm kazandırdı.

KAPSAMLI ÇALIŞMA YAPILIYOR 

Çalışmalar kapsamında pencere denizlik, harpuşta ve balkon korkuluklarının tamirini gerçekleştiren ekipler, ticari alanlarda mevcut kepenklerin onarımını yaparak yeni tabela ve tenteler yerleştiriyor.  Yağmur iniş boruları ve oluklar yenilenirken antenler merkezi sistemde toplanarak estetik bir görünüm elde ediliyor.  Son olarak mantolama çalışması yapılan binalar belirlenen renklere boyanarak modern bir görünüm kazanıyor.

Editör: Arda KERSU