Manisa Valisi Enver Ünlü, Yunusemre Sosyal Bilimler Lisesi’ne ziyarette bulundu. Öğretmen ve öğrencilerle bir araya Vali Ünlü daha sonra deprem tahkiki sonucu yıkılan ve yeniden yaptırılan okulların inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa’nın Yunusemre ve Şehzadeler ilçelerinde bulunan okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Ünlü ilk olarak Yunusemre Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından karşılanan Vali Ünlü, sınıfları gezdi. Sınıflarda öğrencilerle tek tek ilgilenen ve sohbet eden Vali Ünlü daha sonra okulun yemekhanesinde öğrencilere yemek dağıttı.

Vali Ünlü, Yunusemre Sosyal Bilimler Lisesi ziyaretinde öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştirerek okulun genel durumu hakkında bilgi alıp taleplerini dinledi.

Öğrencilerin ihtiyaçlarını anlayıp onlara uygun desteği sağlamanın önemli olduğunu belirten Vali Ünlü, her bir öğrencinin bireysel yeteneklerinin ve ilgi alanlarının dikkate alınarak onları desteklemenin başarıyı artıracağına dikkat çekti.

Vali Enver Ünlü, Yunusemre Sosyal Bilimler Lisesi ziyareti sonrası deprem tahkiki sonucu yıkılan okulların inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

Şehzadeler ilçesinde deprem tahkiki sonucu yıkılan Ali Rıza Çevik Ortaokulu yerine Hayırsever Mustafa Ali Bayer tarafından yaptırılan "32 Derslikli Münire Bayer Ortaokulu inşaatı ile Yunusemre ilçesinde deprem tahkiki sonucu yıkılan Saruhan Bey Ortaokulu ek binası yerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan "20 Derslikli LalaPaşa Ortaokulu" inşaatını yerinde inceleyen Vali Ünlü, yapılan çalışmalarda gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yeniden yapılan okulların inşaatını yakından takip ettiklerini belirten Vali Ünlü, “Öğrencilerimizin eğitim alacakları ortamların güvenliği ve kalitesi, bizim önceliğimizdir. Bu nedenle, inşaat sürecini titizlikle takip ediyoruz ve gerekli önlemleri alıyoruz. Yapılan incelemeler sonucunda, okullarımızın modern ve güvenli bir şekilde yeniden inşa edildiğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Ancak, bu süreçte herhangi bir aksaklık veya eksiklik varsa, bunları derhal gidermek için gerekli adımları atacağımızdan emin olabilirsiniz. Toplumumuzun geleceği olan çocuklarımızın eğitim ortamlarının en iyi şekilde sağlanması için çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte daha güvenli ve sağlam bir gelecek inşa edeceğiz." dedi.

Kaynak: iha