Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesinin ödüllü eğitim projesi MEGA’nın öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor. Medeniyet Okulu Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Haydi Bil Bakalım Yarışması’nda Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu tüm ilçeler arasında birinci olurken, MEGA öğrencileri akıl zeka oyunları yarışmalarında da Konya genelinde ikinci oldular.

Başkan Altay: “Yaptığımız düzenlemeyle Malas Caddesi daha konforlu hale geldi" Başkan Altay: “Yaptığımız düzenlemeyle Malas Caddesi daha konforlu hale geldi"

Meram Belediyesinin ilçe genelindeki öğrencilerin eğitim hayatlarına destek vermek amacıyla hayata geçirdiği MEGA’da (Meram Gelişim Akademisi) eğitim gören öğrenciler, Konya genelinde gerçekleştirilen yarışmalarda başarılı sonuçlar alıyor.

MEGA öğrencileri yarışmalarda başarıdan başarıya koşuyor

Bu alanda, Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Konya genelinde gerçekleştirilen ‘Haydi Bil Bakalım Yarışması’nda Meram Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu 31 ilçe arasında Konya şampiyonu oldu. MEGA öğrencileri öte yandan Konya 5. Akıl ve Zeka Oyunları yarışmalarında Meram ilçesi olarak 1 il birinciliği, 2 il ikinciliği, 2 il üçüncüğü ve 2 il dördüncülüğü alarak takım halinde Konya 2.’si olma başarısını gösterdi. Akıl Zeka Oyunlarında da Gödene Şehit Yunus Berber İlkokulu birincilik ve ikincilik kazandı. Kemal Hatipoğlu İlkokulu Q-bitz’de üçüncülük, Şehit Ömer Halisdemir İHO 3.’lük, Mangala’da 4.’lük, Reveresi’de 4.’lük elde etti.

“Çocuklarımıza ve eğitimcilerimize güvenimiz tamdır”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yaptığı açıklamada yarışmalarda derece alarak ilçenin gururu olan tüm öğrencileri tebrik etti. Kavuş ayrıca başarıda önemli payları bulunan tüm velileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini de kutladı. Yeni neslin yeni nesil yöntemlerle eğitilmesini amaçlayan MEGA projesinin Meram çocuklarına, ‘ahlaki karakter eğitimini’ merkeze alarak bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor alanlarında eğitimler vermek üzere hayata geçirildiğini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş, “MEGA ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine, eğitimlerine, sosyal hayatlarına ve geleceklerine katkı sunmayı hedefledik. Çocuklarımıza başarının kapılarını açan eğitim sunduk. Bugün geldiğimiz noktada alınan başarılar gösteriyor ki hedeflerimize birer birer ulaşıyoruz. Projeden her yıl 75 bin öğrencimiz faydalanıyor. ‘Kartopu etkisi’ misali zaman geçtikçe ilçemiz adına daha çok başarı haberleri duyacağımıza eminim. Çünkü hem çocuklarımıza hem eğitimcilerimize hem de MEGA’ya güvenimiz tamdır. Başarıları ve mutlulukları daim olsun” dedi.

Kaynak: iha