İYİ Parti Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan, adaylığının açıklandığı kasım ayından bu yana sahada vatandaşlarla bire bir görüştüğünü ve sorunlarını dinlediğini belirterek, "İlçenin mevcut sorunları zaten vatandaşı bezdirmiş durumda. Hem mesleğim hem de şehircilik konusundaki 22 yıllık deneyimimle bu sorunların farkında olarak gece gündüz ekibimle projeler üretiyoruz" dedi.

"Ata diyarım olan Döşemealtı’nın tüm ülkede örnek teşkil edecek temiz, planlı ve düzenli bir kent olması için tüm birikimini ortaya koyacağım" diyen İYİ Parti Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Emre Afacan, "Buna rağmen diğer adaylar sloganist söylemlerden öteye geçmeyen bir seçim çalışması yürütüyor. Bunda belediyecilik geçmişine sahip olmamaları büyük bir etken. Ancak adaylar seçmeni ’çantada keklik’ görmek gibi bir yanılgı içerisinde. ’Ceketimi koysam kazanırım’ anlayışı artık prim yapmıyor. Döşemealtı sakinleri, kendilerine yaşanası bir ilçe dizayn edebilecek bir yönetim arzu ediyor. Bunu da bir mali müşavir ya da eczacı değil yapsa yapsa şehircilik deneyimi olan bir mimar yapabilir" diye konuştu.

"Projelerime güveniyorum"

İlçede yaşayan her kesimin ihtiyaçlarına odaklanarak, sosyal belediyecilik anlayışı ile birbirinden özel projeler hazırladıklarını söyleyen Mimar Emre Afacan, "Döşemealtı Forum ve Balıkçılar Çarşısı Projesi, Kırkgöz Projesi, Mesire Revize ve Büyütme Projesi ve Güvercin Köy Projesi gibi kapsamlı projeleriyle ilçenin sosyal ve ekonomik yaşamına canlılık getirmeyi hedefliyorum" dedi.

Döşemealtı Forum ve Balıkçılar Çarşısı Projesi ile ilçeye modern ve dinamik bir alışveriş ve yaşam merkezi kazandırmayı planladığını kaydeden Afacan, avlu ve sokak kimlikli alışveriş alanları, çocuk oyun alanları, balık restoranları ve pazarları gibi unsurlar içeren bu projeyle ilçenin ekonomik ve sosyal canlılığını artırmayı düşündüğünü paylaştı.

Afacan, aynı şekilde mesire alanları, kafeler, piknik alanları ve ahşap oyun parkları gibi unsurları içeren ve ilçenin yeşil ve doğal dokusunu koruyarak vatandaşlara sağlıklı yaşam alanları sunmayı hedefleyen Kırkgöz Projesi ile ilçenin turizm potansiyelini artırmayı amaçlayan ve açık etkinlik alanları, yürüyüş yolları gibi unsurlar içeren Mesire Revize ve Büyütme Projesine vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Kaliteli yaşam

Diğer projesinin ise ilçeye çevreci ve sürdürülebilir bir yaşam alanı kazandırmayı hedefleyen Güvercin Köy Projesi olduğunu anlatan Afacan, "Bu proje, açık etkinlik alanları, çocuk oyun alanları ve kulübeler gibi unsurları içeriyor ve ilçenin doğal güzelliklerini koruyarak yerel halka kaliteli bir yaşam sunmayı amaçlıyoruz" dedi.

Mimar Afacan, Döşemealtı’nda sadece çevresel düzenlemeler, üstyapı projeleri değil vatandaşların sosyal, kültürel ve sağlık alanlarında yararlanabileceği projeler de hazırladıklarını belirterek, "Çığlık Mahallesi’ne yapılacak olan Spor Kompleksi, kısa ve uzun parkurlardan, ayrıca seyir terasından oluşacak olan Dağ Kızağı Projesi, yamaç paraşütü tutkunları için bir Atlama Terası Projesi, atlı spor faaliyetleri ve kültür yürüyüşü faaliyetleri için ayrı ayrı detaylı projeler hazırlandı" diye konuştu.

Projeler

Diğer projeler: "Atatürk ve Cumhuriyet Caddelerinde yapılacak yenilemeler, Yeniköy ve Yeşilbayır Mahallelerine yapılacak kreşler, Aydınlar Mahallesi’ne yapılacak olan Doğa Gözlem Kulesi ve Termessos Seyir Terası, tüm öğrencilerin yararlanabileceği etüt merkezleri, her türlü gösteriye ev sahipliği yapacak olan Sahne Park projesi ve içinde yer alacak olan Engelsiz Kafe, Ilıca ve Yeşilbayır meydanlarında yapılacak olan düzenlemeler, Altınkale Mahallesi’ne yapılması planlanan Temapark Projesi, su gösterileri, geniş yaya bandı, mini büfe-oturma alanları, koşu yolları, bisiklet yolu ağı gibi unsurları barındıran Kanal Boyu düzenlemeleri."