Zonguldak Şehit Yusuf Yelkenci Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.sınıf öğrencileri, ÇEDES projesi kapsamında çöp topladılar ve sokak hayvanlarını elleriyle beslediler.

Salih Demir: "(Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı) Ben şike iddiası demiyorum, burada şike vardır" Salih Demir: "(Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı) Ben şike iddiası demiyorum, burada şike vardır"

Şehit Yusuf Yelkenci Anadolu İmam Hatip Lisesi Biyoloji öğretmeni Elif Onan ve Meslek Dersleri öğretmeni Musa Gök’ün önderliğinde 9.sınıf öğrencileri Kozlu sahilinde “Çevre temizliği ve sokak hayvanlarının beslenmesine dikkat çekme” adlı etkinliği yaptı. ÇEDES projesi kapsamında yapılan etkinlikte Kozlu sahilinde çöpler tek tek temizlenerek poşetlenip çöp konteynırlarına atıldı. Ardından öğrenciler, sokak hayvanları için belli noktalara yem bıraktı, bazı öğrenciler elleriyle hayvanları besledi. Yıllardır Kozlu sahilindeki çöpler gerek görüntü kirliliğine gerekse çevre kirliliğine sebep oluyor. Öğretmen ve öğrencilerin yaptıkları bu etkinlik vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Kaynak: iha