İlk 3 ayda 120 bin kişinin randevuya gitmediği Samsun’da ‘onay’ uyarısı İlk 3 ayda 120 bin kişinin randevuya gitmediği Samsun’da ‘onay’ uyarısı

Türkiye’nin ilk köy yaşam merkezi olan Samsun Atakum Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu’nda öğrenciler doğa yürüyüşleri çerçevesinde koruma altında şakayık çiçeğini inceleme fırsatı buldu.

Türkiye’nin ilk köy yaşam merkezi olan Samsun Atakum Alanlı Recep Asal Matematik ve Tabiat Okulu eğitim faaliyetlerine iki yıldır devam ediyor. Öğrencilere bilimden sanata ekolojiden kampçılığa kadar birçok alanda eğitim veriyor. Bugüne kadar yaklaşık 13 bin öğrenciye doğa eğitimleri verildi. Öğrencilerle yapılan doğa yürüyüşlerinde doğaya ve çevreye saygı konuları işleniyor. Bu yürüyüşlerde birçok hayvan çeşidi ve bitki örtüsü inceleniyor ve özellikleri hakkında öğrenciler bilgilendiriliyor. Bu haftaki yapılan yürüyüşte yılda sadece 10 gün açan ve koruma altında olan, isminde Türk kelimesi geçmesi ile dikkat çeken Anadolu topraklarına özgü şakayık çiçeği görüldü ve gözlemlendi.

Kaynak: iha