Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Karaçam İşletme Şefliği bünyesinde üretim standardizasyon eğitimi düzenledi.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla tarafından verilen üretim-standardizasyon eğitiminde üretim işlerinde standardizasyon ve kaliteli ürün üretiminin artırılması ve ülke ekonomisine daha fazla katma değer sağlanması amaçlandı. Yapılan eğitimde katılımcılarına damga, ölçü ve mesaha konuları, sınıf emval üretimi ve tasnif işleri anlatıldı.

Besiciler bayramda da kurbanlık mesaisinde Besiciler bayramda da kurbanlık mesaisinde

Eğitim hakkında bilgi veren Hasan Kemal Yayla, “Milli servetimiz ormanlarımızın sağlıklı ve sürdürülebilirliğini sağlamak birinci önceliğimiz. Bu bağlamda kaliteyi artırmak için yürütülen bakım çalışmalarımızdan elde edilen orman emvallerini değerlendiriyoruz. Kaliteyi artırarak ülkemiz ekonomisine bölge sanayi ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Programa ayrıca Vezirköprü Orman İşletme Müdür Yardımcıları Ali Sürmen, Tuncay Patan, işletme şefleri ve orman muhafaza memurları katıldı.

Kaynak: iha