Rize’de şiddetli fırtına nedeniyle Gündoğdu mahallesi Balıkçı Barınakları’nda biri tır olmak üzere 3 araç dalgalardan hasar gördü, 1 kamyonet denize düştü.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve tüm bölgeyi etkisi altına alan şiddetli fırtına Rize merkez ve ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli fırtınanın getirdiği dev dalgalar Gündoğdu Mahallesi Balıkçı Barınaklarında 1’i tır olmak üzere 3 aracın hasar görmesine neden oldu. Dalgalardan zarar gören tır olay yerinden uzaklaştırılırken, 1 araç ise dalgaların etkisiyle sürüklenerek gemilerin bağlandığı metal kazığa ve ardından kıyıya bağlı balıkçı motoruna çarparak durabildi. Yine aynı yerde bulunan kamyonet ise dalgaların sürüklemesiyle denize düştü. Motora çarparak durabilen araç çekici vasıtasıyla alınırken, gözden kaybolan kamyonetin denizden çıkartılması için fırtınanın dinmesi bekleniyor.

"25 yıldır ilk kez böyle bir dalga görüyorum"

Aracı sulara kapılan Ecevit Genç, 25 yıldır kullandıkları limanda ilk kez bu kadar büyük boyutta dalga gördüklerini ifade ederek “Deniz durgundu ama arkadan bir anda peş peşe dalgalar gelmeye başladı. Önce can tabi ki. İnsanları hemen motora attık. Tır yükleyen araba denize gitti, tır pert oldu. Araçlardan kaçırabildiğimizi kaçırdık, kaçıramadığımız denize gitti. Biz 1 araç denize gitti biliyoruz ama orada o sıra ne oldu belli değil. 25 yıldır bu limanı kullanıyoruz böyle dalga ilk kez görüyorum” dedi.