Antalya'da Araç Muayenesi: En Popüler TÜVTÜRK İstasyonları Antalya'da Araç Muayenesi: En Popüler TÜVTÜRK İstasyonları

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen denetim sonrası “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Yeni doğan Yoğun Bakım” ünvanlarını korumaya hak kazandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Yeni Doğan Yoğun Bakım” için gerçekleştirilen denetimde, hastane personelinin emzirme ve anne sütünün önemi konusundaki bilgi düzeyi, emzirme odalarının durumu, bebeklerin emzirilmesi için gerekli imkanların sağlanması, serviste anne bebek birlikteliği için uygun şartlar sağlanması gibi kriterler titizlikle incelenerek değerlendirildi. Denetimi başarıyla geçen hastane yönetimi, başarıyı sağlık çalışanlarıyla paylaşarak teşekkürlerini sundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, “Sağlıkta kalite ve hizmet, sürdürülebilir olduğu sürece anlamını artırır ve kurumlara çok büyük değer katar. Hastanemiz Bakanlığımız tarafından yapılan Bebek Dostu Hastane denetiminden 92,3, Yeni Doğan Bebek Dostu Hastane denetiminden 95 alarak başarıyla geçmiştir. Hastanemizin aldığı bu puan hepimizi memnun etmiştir. Hastanemiz adına emek harcayan tüm çalışanlarımıza gönülden teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: iha