Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü tarafından yeni kültür ve sanat sezonundaki gösteriler hız kesmeden devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü tarafından Özen Yula’nın ‘Ay Tedirginliği’ adlı eserinin prömiyeri gerçekleştirdi. Sahnelenen oyun, seyircilerden beğeni topladı.

Samsun’da 32 yıl ve 10 yıl hapis cezası bulunan 2 kişi yakalandı Samsun’da 32 yıl ve 10 yıl hapis cezası bulunan 2 kişi yakalandı

Konservatuvar Tiyatro Bölümü, yeni sanat sezonuna Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Politikaları Kurulu Başkanı İskender Pala’nın kaleme aldığı, "Hz. Süleyman’ın Mucizeleri" adlı çocuk oyunuyla başladı. Ardından geleneksel bir komedi olan "Bir Eski Zaman Hikayesi" adlı oyunu sahneledi ve son olarak da Özen Yula’nın “Ay Tedirginliği” adlı eserinin prömiyerini gerçekleştirdi. Yoğun katılımın olduğu Büyükşehir Sanat Merkezi’ndeki gecede sahneye koyulan tiyatro herhangi iki insanın dünyanın herhangi bir yerinde karşılaşması ve geçmişe doğru yaptıkları yolculuğu diyaloglarla anlattı.

Bu oyun ile birlikte 2024 yılı içerisinde 3. prömiyerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü yeni kültür-sanat sezonuna hızlı bir giriş yaptı.

Kaynak: iha