Sivas Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, "Çocuklarımızın gönlüne dokunmalı ve onlara en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz” dedi.

Sivas Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, aynı binada eğitim veren Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi ve Aşık İsmeti Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul binasında incelemelerde bulunan ve idarecilerden bilgi alan Yener, daha sonra sınıf ziyaretinde bulundu. Bir süre öğrenciler ile sohbet eden Yener, başarı dileklerini iletti. Yener, sınıf ziyaretinin ardından iki okulun öğretmenleri ile bir araya geldi. Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında okulda yürütülen çalışmalar hakkında öğretmenlerle görüş alış verişinde bulunan Yener, görüş, öneri ve talepleri de dinledi.

Bu yıl gerçekleştirilecek YKS’ye hazırlık sürecinin en verimli şekilde değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Yener, "Çocuklarımızın gönlüne dokunmalı ve onlara en iyi şekilde rehberlik etmeliyiz. MİRAS Projemiz ile öğrencilerimize akademik destek sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızın yürütücüsü sizlersiniz. İnşallah, sizlerin gayret ve desteği ile bu sene iki okulumuzdan da önemli başarılar bekliyoruz” diye konuştu.

HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmalara da değinen Yener, "Amacımız sadece akademik başarıyı sağlamak değil. Bilgili, kültürlü, milli ve manevi değerlerine bağlı iyi birer insan yetiştirebilmek, sporda, sanatta, bilimsel çalışmalarda çocuklarımızı destekleyerek çok yönlü gelişimlerine katkı sağlayabilmektir" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: iha