BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Tatvan ilçesinde son günlerde etkisinin arttıran kar yağışı her tarafı beyaza bürüdü.

Meteoroloji’nin Bitlis için beklediği kar yağışı dün gece Tatvan şehir merkezinde etkisini gösterdi. Tatvan şehir merkezine mevsimin ilk karı düşerken, yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı etkili oldu. Soğuk havanın her geçen gün kendisini iyiden iyiye hissettirdiği Bitlis’te, yer yer buzlanma da meydana geldi.

Kar yağışından dolayı çatılarda biriken karların erimesiyle birlikte tehlike arz ettiğini ve dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Murat Aslan, “Kar Tatvan’a erken geldi. Kışı erken beklemiyorduk. Bu dönemlerde sıcak giyinmek gerekiyor ve olabildiğince saçak altına girmememiz gerekiyor” dedi.

Yerlerin sabah saatlerinde buzlandığını söyleyen Hakan Okay ise “Her sene genelde yılbaşında kar yağardı maalesef bu sene kar biraz erken yağdı. Havalar da soğudu ve kar yağışı gece saatlerinde başladı sabaha doğru da etkisini arttırdı. Gördüğünüz gibi her taraf bembeyaz, Bitlis’in meşhur karı kışı başladı. Yerler sabah saatlerinde buzdu. Zaman zaman kayma tehlikesi de yaşıyoruz, o yüzden çatıların altından geçerken ve sokakta buzlu yerlerden geçerken dikkat etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.