Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Mediko-Sosyal ve Gençlik Danışma Merkezi tarafından Tavşanlı Meslek Yüksekokulu, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu’nda Sağlığımız Önceliğimizdir: Bugün ve Her Gün başlıklı eğitim semineri düzenlendi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Mediko-Sosyal ve Gençlik Danışma Merkezi tarafından Tavşanlı Meslek Yüksekokulu, Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen seminerlere birim yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında, Mediko-Sosyal ve Gençlik Danışma Merkezi’nden Uzman Psikolog Eren Tuncay stres ve baş etme yöntemleri üzerine, Hemşire Hatice Erkun Dolker ise sağlıklı yaşamı teşvik etme ve bulaşıcı hastalıklar konularında bilgilendirme yaptı.

Kütahyalı sporcular Kuraş Şampiyonasından kupalarla döndü Kütahyalı sporcular Kuraş Şampiyonasından kupalarla döndü

Seminerde, bulaşıcı hastalıkların toplumda artış gösterdiği son yıllarda bu hastalıklardan korunma yöntemleri ve hijyen konuları ele alındı. Ayrıca, katılımcılara stres, kaygı, korku ve psikoterapi gibi konularda da bilgi verildi.

Tavşanlı ve Domaniç Hayma Ana MYO adına öğrencilere ve personele değerli bilgiler sunan Uzman Psikolog Eren Tuncay ve Hemşire Hatice Erkun Dolker’e teşekkür edildi.

Kaynak: iha