Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, "Adana Türkiye’nin festivaller kenti, bütün faaliyetlerde Adana’nın bir ayrıcalığı bir özelliği var" dedi.

Köşger, karnaval kapsamında Atatürk Parkında stant açan üreticiler ile bir araya geldi. Stantları tek tek gezen Vali Köşger, vatandaşlar fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Stantlarda üreticilerle sohbet ederek tavsiye ve talepleri de dinleyen Köşger, Adana’nın en coşkulu günlerinden birisini yaşadığını söyledi.

"Portakal Çiçeği Karnavalı artık Adana ile özdeşleşmiş bir etkinlik"

Adana’nın en özel günlerden birini yaşadığını belirten Köşger, "Adana en coşkulu günlerinden birisini yaşıyor. Adana Türkiye’nin festivaller kenti. Sanat açısından, estetik açısından bu tür panayırlar, karnavallar ve kültürel diğer bütün faaliyetlerde Adana’nın bir ayrıcalığı ve özelliği var. Portakal Çiçeği Karnavalı Türkiye’deki artık markalaşmış, Adana’yla özdeşleşmiş bir kültürel etkinlik" şeklinde konuştu.

Bu sene 12.’si düzenlenen karnavalın bu sene Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Kültür Yolu Festivali’yle entegre bir şekilde gerçekleştirildiğini de hatırlatan Köşger, şöyle devam etti:

"Adana’da karnavalı içi dolu dolu birçok kültürel etkinlikle takviye edilmiş bir şekilde kutluyoruz. Kültür Yolu Festivali bünyesindeki şu ana kadar birçok konser de gerçekleştirildi. Adanalıların sevdiği sanatçılar ve ayrıca da hemşerileri olan birçok sanatçı ile birlikte çok büyük katılım ile çok güzel konserler gerçekleştirdik. Birçok kültürel sosyal etkinlik var. Adana Müzesi birçok sosyal etkinliğe, kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor ve Adanalılar Adana müzesinin bu kadar etkin kullanılmasından, bu kadar güzel bir mekan olmasından da ilk defa bu sene doya doya istifade ediyorlar. Bu tür faaliyetler Adana’da artarak devam edecek."

Kaynak: iha