Sinop Valisi Mustafa Özarslan, “Bizler yöneticiler olarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetindeyiz” dedi.

Sinop’ta "Milli Eğitim Müdürlüğü 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem İl Geneli Eğitim Kurumu Müdürleri Kurul Toplantısı" gerçekleştirildi. Sinop Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Özarslan, “Bizler yönetici olarak, gerek il valisi gerekse il milli eğitim müdürü ve okul müdürleri olarak, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetindeyiz. Sizlere her yönden destek olacağız. Bizlerin gayreti ve çabası eğitim kalitemizi belirleyecektir. Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda, ülkemizi daha güçlü yarınlara hep birlikte taşıyacağız” diye konuştu.

Okullara başarı belgesi

Türkeli’de öğrencilere model küre Türkeli’de öğrencilere model küre

Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatı ile okul/kurumlarında eğitim alanlarının sağlık ve güvenlik bakımından daha üst seviyelere taşınması, kurumsal yapının güçlendirilmesi, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, sunulan hizmetlerin izlenmesi ve değerlendirilmesi, uygulanabilir hedefler konularak, performansın ölçülebilmesi amacıyla Sinop’ta TS ISO45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Yönetim Sistemi ile belgelendirilen Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkez/Atatürk İlkokulu, Boyabat/Abdurrahman Güneş İlkokulu, Boyabat/Uygur Özay İlkokulu, Ayancık/Avukat Hüsnü Kılış İlkokulu Müdürlerine Vali Özarslan tarafından başarı belgeleri verildi.

Toplantıya ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgay Altun ve il geneli eğitim kurumu müdürleri katıldı.

Kaynak: iha