Yunusemre Belediyesi tarafından Manisa CBÜ Muradiye Kampüsü’nde eğitim gören öğrenciler için ücretsiz ulaşım hizmeti başlatıldı. KYK yurdu ve kampüs arasında bulunan yol için gerçekleştirilen seferlerden ilk günde bine yakın öğrenci faydalandı.

Muradiye’de bulunan KYK Ayşe Hafsa Sultan Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan ve Manisa CBÜ Muradiye Kampüsü’nde öğrenim gören öğrencilere Yunusemre Belediyesi tarafından ücretsiz ulaşım imkanı sağlandı. Kısa mesafede tam bilet ödeyen öğrenciler için gerçekleştirilen bu hizmetten ilk günde bini aşkın öğrenci faydalandı. 65 kişilik otobüslerle günde belirli zaman aralıklarıyla gerçekleştirilen taşıma seferlerine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Sabah 08.00 - 09.00 arası 5 turla başlayan seferler 15.00 – 16.00 ve 21.00 – 22.00 saatleri arasında da devam ediyor. KYK Ayşe Hafsa Sultan Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilere özel olarak düzenlenen bu seferler; KYK Yurdu’ndan Muradiye Kampüsü, Muradiye Kampüsü’nden KYK Yurdu’na şeklinde devam ediyor.

Konu hakkında açıklamada bulunarak Yunusemre’ye emanet olan öğrencilerin yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “AK Parti MKYK Üyemiz ve Manisa Milletvekilimiz Ahmet Mücahit Arınç, Manisa Valimiz Enver Ünlü, Manisa CBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Rana Kibar, Manisa Gençlik Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk ile gerçekleştirdiğimiz istişareler ve öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda elimizdeki imkanlarla ‘Neler yapabiliriz?’ sorusunu masaya yatırdık. Zaten zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren kardeşlerimizi en azından yol masraflarından kurtarmak amacıyla biz de Yunusemre Belediyesi olarak böyle bir çalışma başlattık. Gördüğümüz kadarıyla da ilgi yoğun. Bu hizmetimiz akademik yıl boyunca devam edecek. Üniversite öğrencileri bizim için çok kıymetli. Onlar bizim yakın geleceğimiz.” dedi.