Bayburt haber: Maliye Bakanı Naci Ağbal: 'Türk adaleti gereken cezayı veriyor'

Bayburt haber: Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye'nin şu anda içeriden ve dışarıdan oynan oyunlara karşı büyük mücadele verdiğini belirterek 'Bugün Avrupa'da, Amerika'da çeşitli yerlerde Türkiye aleyhinde kurulmaya çalışılan oyunları ve tezgâhları hükümet olarak çok iyi biliyoruz' dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal: 'Türk adaleti gereken cezayı veriyor'

Maliye Bakanı Naci Ağbal AK Parti Bayburt İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Ağbal, burada yapmış olduğu konuşmada 'Rabbimin bu millet, bu topraklar üzerinde öyle bir koruyuculuğu, öyle bir şemsiyesi var ki; darbe gecesi buna kalkışanların hepsi perişan oldu. Allah onları perişan eylesin. Bugünlerde mahkemelerde arka arkaya her birisi hakkında Türk adaleti gereken cezayı veriyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, 'Türkiye ekonomisi bir daha belini doğrultamaz, bir daha asla ayağa kalkamaz, toparlayamaz' diye birtakım gayretler, birtakım emeller... Türkiye'de güçlenen milli iradeyi çekemeyen ve bu milli iradeyi bir şekilde farklı oyunlarla al aşağıya etmeye çalışan dış güçler. Türkiye şu anda adeta bir defa daha içeriden ve dışarıdan oynanan bu oyunlara karşı büyük bir mücadele veriyor. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun' dedi.
Ağbal, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'İçeride ve dışarıda oynanan bu oyunlara devam ediyorlar. Bugün Avrupa'da, Amerika'da, çeşitli yerlerde Türkiye aleyhinde kurulmaya çalışılan oyunları, tezgahları hükümet olarak çok iyi biliyoruz. Kimin niyetinin ne olduğunu, PKK terör örgütüne kimin hangi sebeple arka çıktığını, bugün insan haklarından, özgürlüklerden bahsedenlerin terör örgütlerine nasıl ev sahipliği yaptığını, bize demokrasi dersi vermek isteyenlerin kendi ülkelerinde demokrasiyle ilgili taleplere polis coplarıyla nasıl karşı durduklarını çok iyi görüyoruz. Kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermesin. Hani Akif çok güzel diyor ya 'Tek dişi kalmış canavar' O tek dişi kalmış canavar 21. yüzyılda yine başını kaldırmış bize meydan okuyor ama bu topraklarda bin yıldır olan bizler, tek dişi kalmış bu canavara boyun eğmeyeceğiz, dik duracağız. Rabbim inşallah onların bu oyunlarının hepsini de bozacak.'
Ziyarete AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş de katıldı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Türk adaleti gereken cezayı veriyor"EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

2 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsun'da acı ölüm!

3 Samsun'da acı ölüm!

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

4 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Samsunspor için karar günü

5 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

7 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Motorine büyük zam geliyor

9 Motorine büyük zam geliyor

Tüm maçlar pazar günü

10 Tüm maçlar pazar günü


SIRADAKİ HABER