Tarihsizlik ölümün diğer adıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Tarihe yüz çevirmek milletin birikim ve deneyimlerini inkarla eşdeğerdir. Diyebiliriz ki, tarihsizlik ölümün diğer adıdır' dedi.

Tarihsizlik ölümün diğer adıdır

Bahçeli, MHP Grup toplantısında konuştu. Bahçeli, tarihin millet için kimlik kaynağı, kültür ve tecrübe vahası olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Türk milletinin kadim bir tarihi, engin ve köklü bir kültürü vardır. Milliyetçilik ise bu iki zemin üzerinden yükselen birlikte yaşama ve gelecekte var olma irade ve iddiasıdır. Tarihe yüz çevirmek milletin birikim ve deneyimlerinin inkarla eşdeğerdir. Diyebiliriz ki, tarihsizlik ölümün diğer adıdır. Kültürü yok saymak ise acı verici yıkım ve yok oluş serüvenine meydan açmak, çanak tutmaktır. Türk milleti sahnesine çıktığından beri bağımsız yaşamaktan başka ikinci bir yol ve tercih tanımamış, aksi dayatmaları hüsranla tanıştırmıştır. Türklük asırlar boyunca özgürlüğe sımsıkı sarılmış, kaynaklarından kopmamanın kutlu varlığı idame ve idare etmeyi başarmıştır. Hiçbir karanlık emel milletimizin yaşama azmini kıramamıştır. Hiçbir felaket milletimizin kutlu yürüyüşünü durduramamıştır.” 

Bahçeli, konuşmasında “Türk milleti tarihin yüz akı ve ta kendisidir" ifadesini kullandı. Geçmişimizde zaferler kadar buhranlı dönemler de olduğunu anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sevindiğimiz kadar üzüldüğümüz, fetihlerimiz kadar acıklı fetret devirlerine mahkum olduğumuz gizlenmeyecek kadar gerçektir. Bilhassa 1919’lu yıllar, toprak ve insan kayıplarının milletimizdeki yılgınlığa neden olduğu, ataletin bütün vatan sathına yayıldığı bir dönemin yürek yaralayıcı tarihidir. Bu tablo, vatanımızı paylaşmak için haritalar üzerinde pazarlık yapıldığı, topraklarımızın sömürgeci güçlerce birbirine ikram edildiği, tersanelerimize girilip ordularımızın dağıtıldığı, aydınlarımızın dağınık ve bulanık kurtuluş reçeteleri peşinde koştuğu karanlık bir devrin gerçekleridir. O yıllarda millet zillete uğramıştı. Milli iffet işgalle zehirlenmiş, iradesizlik ile mühürlenmişti. Fakat Türk milleti esaret illetini asla kabullenmemiş, asla izzet-i nefsine yedirmemişti.”EN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

3 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

5 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

7 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

8 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

10 Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?


SIRADAKİ HABER